iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.

Ciekawostki

Pleszewskie Centrum Medyczne podało już 27 tys. dawek szczepionek

2021-07-14 06:51:19

Zdjęcie: PCM
27 tys. dawek szczepionek przeciwko Covid-19 - tyle w sumie do tej pory podało Pleszewskie Centrum Medyczne pacjentom nie tylko z terenu powiatu. Większość na początku przyjmowała dwudawkowe preparaty takich firm, jak Pfizer, Moderna i AstraZeneca. Kiedy na rynku pojawił się jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson- chętnych też nie brakowało. Powód- nie trzeba czekać na drugą dawkę, która była rozłożona w czasie i możliwość szybszego uzyskania tzw. paszportu covidowego.

Aktualnie są jeszcze    wolne miejsca dla chętnych chcących się zaszczepić przeciwko Covid-19.

 

- Jeśli ktoś nie był dotąd zdecydowany, a pojawiła się perspektywa wyjazdu zagranicznego to licząc na ułatwienia w podróżowaniu – może przyjąć  jednodawkową szczepionką Jenssen Pharmaceutica firmy Johnson & Johnson.  Do uzyskania odporności wystarcza jedna dawka i już tego samego dnia można uzyskać stosowny certyfikat gwarantujący uniknięcie dodatkowych formalności i testów wymaganych na granicy i lotniskach wielu państw oraz  po powrocie do kraju. Dysponujemy też oczywiście pozostałymi preparatami, które są zamawiane  na bieżąco w miarę potrzeb   - wyjaśnia Ireneusz Praczyk, rzecznik prasowy  Pleszewskiego Centrum Medycznego.
 

Epidemiolodzy ostrzegają, że czwarta fala koronawirusa już puka do drzwi. Szczepienia całej populacji  są więc  jedyną szansą na to, by uniknąć poważnych zachorowań i zgonów wśród Polaków.

 

 - Nasz szpital cały czas przeprowadza też testy w kierunku wykrycia Covid -19. Od momentu wybuchu pandemii zrobiono ich w naszej placówce ponad 10 tysięcy.  Mogą   je wykonać   również te osoby, które wyjeżdżają  za granicę. Do wyboru mają testy RT  PCR oraz antygenowe. Uzyskanie negatywnego wyniku uprawnia do  otrzymania  zaświadczenie w języku angielskim i pozwala na wyjazd do krajów, które wymagają takiego dokumentu  - dodaje Izabela Nowacka, dyrektor do spraw administracyjnych w PCM.

 

Tymczasem osoby chętne chcące skorzystać ze szczepień mogą  dzwonić  pod numery 62 47 20 907 lub 62 74 20 908 w godz. 8:00 – 14:00.Tam  można zapisać się na jednodawkową szczepionkę już na najbliższy piątek w  godz.  od 15:00 do  17:00. Z kolei osoby chcące wykonać testy - mogą zapisywać się pod numerem  telefonu 62 7420-860.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


informator budowlany

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl