iPleszew.pl reklamy
Pleszew

„Pleszewskie Pudełko Życia” dla seniorów

Zdjęcie: pleszew.pl

Ma ułatwić i usprawnić interwencje służb medycznych. Zawiera m.in. informacje o zażywanych przez pacjenta lekach. To „Pudełko Życia”, które każdy pleszewski senior może mieć w swoim domu.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pleszewie prowadzi akcję „Pudełko Życia”. Skierowana jest do osób starszych lub samotnych mieszkających na terenie Miasta i Gminy Pleszew, zmagających się z przewlekłymi chorobami, mogącymi stanowić zagrożenie dla ich życia.

 

Projekt zakłada umieszczenie w domowej lodówce specjalnego pudełka, w którym znajduje się karta informacyjna. Ta zawiera potwierdzone przez lekarza rodzinnego dane, które stanowią niezbędne źródło informacji dla ratowników medycznych np. o alergiach, chorobach, zażywanych lekach i innych ważnych informacjach dotyczących stanu zdrowia posiadacza pudełka. Znajdą się tam również inne istotne informacje takie jak np. dane kontaktowe lekarza rodzinnego czy osób najbliższych, które należy poinformować w przypadku interwencji służb ratowniczych.

 

Takie pudełko wraz z wypełnioną kartą senior musi umieścić w lodówce w widocznym miejscu. Taki sprzęt bowiem każdy w domu posiada. Na zewnętrznej stronie drzwi lodówki natomiast trzeba umieścić naklejkę informującą o pudełku – wyjaśnia Dominika Frencel, szefowa MGOPS w Pleszewie.

 

„Pudełko Życia” dla każdego pleszewskiego seniora jest bezpłatne. By je otrzymać, należy się zgłosić do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Pleszewie.

Źródło: pleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO