PSP Pleszew

Płonęła maszyna do sortowania węgla

Płonęła maszyna do sortowania węgla
Zdjęcie: KP PSP Pleszew

W sobotę 4 kwietnia 2026 roku o godz. 5:30 w Kowalewie doszło do pożaru maszyny do sortowania węgla.  Z ogniem walczyło pięć zastępów.

- Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymało zgłoszenie o pożarze w miejscowości Kowalew. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów ustalono, że ogniem objęta była maszyna do sortowania węgla znajdująca się na terenie składu opału. Działania strażaków polegały na podaniu prądów wody i piany na palącą się konstrukcję, co pozwoliło na szybkie opanowanie pożaru - podaje mł. asp. Mateusz Grabarek z KP PSP Pleszew.

W działaniach na miejscu zdarzenia brały udział zastępy z PSP Pleszew, OSP Kowalew i OSP Pleszew.





Z regionu


Czytaj również


Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884