iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.

Edukacja

Podczas narady omawiali plany

2021-05-12 11:46:53

Plany na najbliższy kwartał omawiano podczas narady pracowniczej w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, którą prowadził Krystian Piasecki, dyrektor placówki. Jednym z głównych tematów był nabór młodzieży na nowy rok szkolny. Omawiano również rozwiązania dotyczące ponownego przyjęcia uczniów do szkoły i na praktyki po trzeciej fali pandemii. Zgodnie z założeniami mają oni wrócić do nauki stacjonarnej w drugiej połowie maja.

Kadra opiekuńczo-wychowawcza i administracyjna z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie spotkała się na drugiej naradzie pracowniczej w tym roku. Przedstawiono na niej między inny innymi plan działania dla placówki na najbliższe miesiące.
 

 

Ze względu na pandemię koronawirusa ten rok był wyjątkowo trudny również dla edukacji. Młodzież musiała uczyć się zdalnie, natomiast wiele wskazuje na to, że wszystko zmierza ku lepszemu. Na szczęście spory nacisk został położony na praktyki zawodowe. I tutaj udało nam się zrealizować cały program w formie stacjonarnej. A wszystko dzięki temu, że nasi podopieczni mają do dyspozycji warsztaty nauki zawodu, które należą do naszej jednostki. To oznacza całkowitą niezależność od praktyk organizowanych na zewnątrz - wyjaśnia Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

 
 
O przyjęcie do OHP może starać się młodzież, która boryka się z problemami w aktualnych szkołach bądź też pochodzi ze środowisk zagrożonych bezrobociem i wykluczeniem społecznym również w trakcie trwania roku szkolnego może starać się o przyjęcie do Centrum. W szkole branżowej I stopnia może zdobyć zawód montera zabudowy i robót wykończeniowych, kucharza, fryzjera, cukiernika i stolarza. Z kolei szkoła podstawowa przysposabia do takich zawodów jak: tapicer, krawiec, kelner, ogrodnik i pracownik obsługi hotelowej.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


informator budowlany

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl