iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Pleszew

Podziwiają pleszewską bibliotekę

2019-07-12 09:30:56

Odwiedzili ją goście z Nowych Skalmierzyc, Leszna czy powiatu kaliskiego. Podziwiali obiekt i nowoczesne rozwiązania. Mowa o nowej siedzibie Biblioteki Publicznej w Pleszewie, w której odbywają się wizyty studyjne.

Wizyty studyjne w pleszewskiej Bibliotece Publicznej odbywają się regularnie. Zarówno zrewitalizowany budynek jak i szeroka oferta biblioteki wzbudzają duże zainteresowanie w środowisku bibliotekarskim oraz wśród osób odwiedzających Pleszew. Odnowiony obiekt, będący wizytówką Pleszewa doceniany jest przez odwiedzających zarówno za zachowanie zabytkowej struktury budynku, ciekawe rozwiązania architektoniczne jak i aranżację przestrzeni.

 

Do tej pory Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie odwiedzili m.in. samorządowcy z Nowych Skalmierzyc, kierownictwo Biblioteki Publicznej z Leszna, delegacje z niemieckich miast partnerskich Pleszewa i Gizałek, samorządowcy, przedstawiciele instytucji kultury z miasta i gminy Zagórów oraz czytelnicy tamtejszej biblioteki publicznej.

 

4 lipca 2019 r. pleszewską książnicę odwiedziła 30-osobowa grupa bibliotekarzy z powiatu kaliskiego. Było to wyjazdowe seminarium zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną w Opatówku. W spotkaniu uczestniczyły także Magdalena Rusnok i Katarzyna Smorowińska – instruktorki z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

 

Obiekt pleszewskiej biblioteki zaprezentowała podczas spotkania dyrektor Elżbieta Mielcarek, przybliżając krótko etapy modernizacji budynku byłego dworca PKP. Zapoznała kaliskich bibliotekarzy z przestrzenią budynku. Goście doceniali rozwiązania przystosowujące ją do potrzeb biblioteki przy jednoczesnym zachowaniu dworcowego klimatu obiektu. Ponadto pracownice biblioteki – Izabela Wegner, Renata Młodak i Magdalena Jędraszak zapoznały gości z działalnością kulturalno-edukacyjną placówki.

 

Przedstawiono doświadczenia biblioteki w Pleszewie w pozyskiwaniu środków pozabudżetowych i realizacji projektów kulturalnych, zaprezentowano także innowacyjne działania pleszewskiej biblioteki skierowane dla dzieci i młodzieży.

 

Podczas spotkania poruszono także tematy związane z administracyjną stroną funkcjonowania instytucji kultury - przedstawiono działania podjęte w BPMiG w Pleszewie w zakresie ochrony danych osobowych oraz funkcjonowania kontroli zarządczej.

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl