iPleszew.pl reklamy
Z policji

Policjanci, ratownicy wodni i medyczni z wizytą w Lenartowicach

Zdjęcie: KPP Pleszew

Po raz kolejny policjanci z pleszewskiej komendy, ratownicy wodni i medyczni połączyli siły, aby przeprowadzić spotkanie dla dzieci, dotyczące bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Tym razem odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Lenartowicach.

18 stycznia br. policjanci z pleszewskiej komendy, ratownicy medyczni z Pleszewskiego Centrum Medycznego i ratownicy WOPR Gołuchów odwiedzili kolejne szkoły. Tym razem uczniów klasy drugiej ze szkoły w Lenartowicach. Przedstawiciele służb ratunkowych apelowali o ostrożność i rozsądek podczas zimowego wypoczynku. Dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się podczas zjazdów na sankach czy nartach. Szczególną uwagę zwrócono na to, aby wybierać miejsca bezpieczne, z dala od ruchliwych ulic.

Uczniów przestrzegano, min. przed wchodzeniem na zamarznięty lód. Podkreślono, aby korzystać wyłącznie ze specjalnie przygotowanych lodowisk. Apelowano również o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi osobami. 

Prowadzący spotkanie przypomnieli dzieciom o ubiorze stosownym do pogody, o odblaskach oraz o konieczności sprawdzenia stanu technicznego sanek. Złamane szczebelki, wystające śrubki lub gwoździe to poważne ryzyko wyrządzenia sobie krzywdy. 

Podczas spotkania dzieci uczyły się prawidłowego powiadamiania służb ratunkowych w przypadku zagrożenia, a na specjalnie przygotowanych manekinach - resuscytacji krążeniowo-oddechowej. 

Źródło: KPP Pleszew

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO