iPleszew.pl reklamy
Z policji

Pomogli uratować mężczyznę, który targnął się na swoje życie

2022-06-01 13:37:04

Dla wszystkich policjantów priorytetem jest ratowanie ludzkiego życia. Policjanci z pleszewskiej „patrolówki” uratowali 54-letniego mężczyznę, który próbował targnąć się na swoje życie. Mężczyzna trafił pod opiekę lekarzy.


W sobotę 21 maja br. przed godziną 15.00 dyżurny pleszewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu w jednej z podpleszewskich miejscowości. Z zawiadomienia wynikało, że zagrożone jest życie mężczyzny. Zgłaszająca przekazała, że osoba bliska próbuje popełnić samobójstwo. 

 

Na miejsce pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego pleszewskiej komendy sierż. szt. Bartosz Chmiel, st. sierż. Dawid Dydo i st. post. Piotr Skrzypczak. Gdy policjanci byli w pobliżu mieszkania, usłyszeli krzyki kobiety, która prosiła o pomoc. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Po wejściu do mieszkania, zdjęli pętle z szyi nieprzytomnego mężczyzny i udzielili mu pierwszej pomocy. 

 

Oczekując na przyjazd załogi pogotowia ratunkowego przez cały czas monitorowali czynności życiowe 54-latka. Zdecydowane i szybkie działanie policjantów uratowało życie mężczyzny. Trafił on pod opiekę lekarzy.  
 

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA PLESZEW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl