iPleszew.pl reklamy
Pleszew

Pompownia ma rozwiązać problemy z wodą

2023-01-10 09:11:02
Zdjęcie: pleszew.pl

Mieszkańcy Korzkiew, Tomaszewa oraz Osiedla Zachodniego nie będą musieli się martwić o przerwy w dostawie wody. Problemy, które czasem pojawiały się na końcówkach sieci mają rozwiązać pompownie wody. Jedna powstała przy ul. Szenica w Pleszewie.


W ostatnich latach w Pleszewie odnotowywano problemy z ciśnieniem wody na tzw. końcówkach sieci. W niektórych miejscach mieszkańcy borykali się z przerwami w jej dostawie. Problemy zauważalne były najczęściej w okresie letnim w czasie upałów, gdy rozbiór wody był ogromny i wzrastało na nią zapotrzebowanie. Zużywanie wody np. do podlewania ogródków czy napełniania dużych basenów w czasie, gdy ta woda była najbardziej potrzebna do celów bytowych sprawiało, że w miejscowościach znajdujących się na końcu sieci odnotowywano znaczny spadek ciśnienia.

 

Takie problemy zgłaszali często mieszkańcy Korzkiew, Tomaszewa czy Osiedla Zachodniego. Z pomocą ma im przyjść pompownia wody, która powstała przy ul. Szenica w Pleszewie. Ma ona zwiększyć ciśnienie wody w kranach mieszkańców. Podobną inwestycję będą mieli też mieszkańcy Zawidowic – To chcemy wykonać do końca marca 2023 roku. Będziemy też prowadzić renowację studni, żeby wody do tego podniesienia ciśnienia też było więcej – mówi Grzegorz Knappe, prezes pleszewskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego.

 

Aby zapobiec przerwom w dostawie wody, zostanie wykonany również próbny odwiert w Lenartowicach, dzięki któremu możliwe jest pozyskanie nowego ujęcia wody.

Źródło: pleszew.pl


Czytaj również

KS PROJEKT SZYMON KARBOWIAK
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl