iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Edukacja

Porządkowali opuszczone groby

2020-10-27 07:10:00

Już po raz kolejny uczniowie z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie porządkowali groby na Cmentarzu Komunalnym w Pleszewie. Były to zaniedbane mogiły, o których od lat nikt już nie pamięta. Porządki mają związek ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych.

Od wielu lat podopieczni pleszewskiego Centrum na kilka dni przed 1 listopada udają się na cmentarz i robią porządki na mogiłach. W większości są to groby osób bezdomnych, które nie mają żadnych rodzin lub nikt już o nich nie pamięta. W tym roku młodzieży wraz z wychowawcami Anną Ryczko i Ryszardem Ryczko udało się uporządkować wiele grobów.
 
 
 - Porządkowaniem zaniedbanych nagrobków zajmują się wolontariusze z naszego  Centrum. To jeden z ich wielu pozaszkolnych obowiązków, który wzięli na siebie. Mają świadomość, że tylko oni pamiętają o tych zmarłych i tylko oni dbają o ich mogiły. Nie zapomnieli też o zapaleniu symbolicznego znicza - tłumaczy Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW.
 
 
Opuszczonych nagrobków na Cmentarzu Komunalnym z roku na rok przybywa. Trzy lata temu młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uporządkowała 30 mogił, dwa lata temu 40. W tym roku było ich prawie 60. To pokazuje, że opuszczonych grobów nie tylko przybywa, ale i też brakuje osób, które mogłyby się o nie zatroszczyć.


Fotorelacja


IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir GłódW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl