Gołuchów

Posadzili blisko tysiąc drzew

Posadzili blisko tysiąc drzew
Zdjęcie: OKL Gołuchów

Blisko 1000 drzew posadzili pracownicy Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie na terenie leśnej części parku-arboretum. Dzięki temu na powierzchni 11 arów została odnowiona luka w drzewostanie, powstała po rosnących tutaj wcześniej dębach szypułkowych.

Nowo posadzone drzewa to gatunki dostosowane do typu siedliskowego lasu. Pochodzą z certyfikowanych szkółek. Mają od kilkunastu centymetrów, do metra wysokości.

Las został wzbogacony o: 320 dębów szypułkowych i bezszypułkowych, 160 buków zwyczajnych, 50 jaworów, 40 modrzewi, 400 sosen czarnych oraz wejmutek.

Obszar, w celu zabezpieczenia przed zwierzętami, będzie ogrodzony siatką leśną.




Z regionu


Czytaj również


Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884