iPleszew.pl reklamy
Polskie Olędry

Pożar budynku mieszkalnego, nie żyje 88-letnia kobieta

Zdjęcie: KP PSP Pleszew/bryg. Waldemar Barański

W niedzielę, 13 listopada 2022 w miejscowości Polskie Olędry doszło do tragicznego pożaru, w wyniku którego śmierć poniosła 1 osoba.

Służby ratownicze na miejsce zdarzenia zostały wezwane przed godz. 13.00. Doszło do pożaru budynku mieszkalnego, a według osoby zgłaszającej, wewnątrz mogła znajdować się 1 osoba. 

Jako pierwszy na miejsce dotarł patrol policji, który ewakuował kobietę przebywającą w domu. Pomimo około 40-minutowej resuscytacji prowadzonej przez policjantów, strażaków oraz Zespół Ratownictwa Medycznego stwierdzono zgon 88-letniej kobiety. 

 

Gdy strażacy dotarli na miejsce ogień opanował już większość pomieszczeń. Na zewnątrz domu znajdowała się poszkodowana osoba, nie dająca oznak życia, której resuscytację prowadził już patrol policji. Strażacy niezwłocznie pomogli policjantom w prowadzeniu masażu serca, jednocześnie rozpoczynając akcję gaśniczą. Na palący się budynek podano trzy prądy wody i jeden prąd piany gaśniczej. Po opanowaniu ognia pogorzelisko jeszcze raz przeszukano i dokładnie dogaszono. Niestety, przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego stwierdził zgon ratowanej przez strażaków i policjantów kobiety - podaje st. asp. Mariusz Glapa z KP PSP Pleszew.

 

W działaniach trwających prawie 6 godzin brały udział zastępy z dwóch powiatów: PSP Pleszew, OSP Dobrzyca, OSP Galew, PSP Jarocin, OSP Kotlin, OSP Sławoszew.

Czynności wyjaśniające prowadzi policja pod nadzorem prokuratury.Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO