iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Najświeższe informacje z pleszewskiego biura ARiMR. Tematy ważne dla rolników i mieszkańców wsi w Pleszewie.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Oświata

Praktyki we Włoszech

2019-11-12 08:11:00

Pod koniec listopada osiemnastoosobowa grupa uczniów z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie wyjedzie na trzytygodniowy staż zagraniczny do Włoch. A wszystko to w ramach projektu „Aktywność dla Rozwoju” współfinansowanego ze środków unijnego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. Dzięki temu uczniowie będą mieli okazję zobaczyć, jak funkcjonuje rynek gastronomiczno-hotelarski w jednym z najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym państw świata.

To nie będzie pierwszy wyjazd na zagraniczny staż do Włoch dla młodzieży z pleszewskiego Centrum. Od wielu już lat uczniowie zdobywają nowe umiejętności na praktykach w miejscowości Spoleto, która znajduje się w malowniczym regionie Umbria. W zależności od danego projektu są to albo uczniowie aktualnie uczący się w szkole, albo absolwenci CKiW. Zanim jednak wyjadą - wszystkie 18 osób czeka przygotowanie językowo-kulturowo-pedagogiczne, które będzie trwało łącznie 90 godzin.

 

- Tym razem na staż wyjadą uczniowie naszej placówki. Przez trzy tygodnie będą uczyli się nie tylko nowych postaw i nowych metod pracy w tamtejszych hotelach i restauracjach  oraz konfrontowali teorię z praktyką w realiach zagranicznej firmy, ale będą też m.in. zdobywali cenne doświadczenia międzykulturowe i pogłębiali umiejętności językowe - wyjaśnia Ewa Wawroska, koordynator projektu z ramienia CKiW.  Jednak nie samymi praktykami uczniowie będą żyli.

 
 
- Staż we Włoszech to nie tylko nauka zawodu i języka. W programie pobytu  znalazły się  również wycieczki m.in. do Rzymu, Watykanu i Asyżu.  To doskonała okazja do poznania włoskiej kultury i zabytków słynących na całym świecie. Warto podkreślić, że dla wielu uczestników naszego Centrum to często pierwsza okazja do wyjazdu poza granice Polski - dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.
 
 
Uczniowie do kraju wrócą 14 grudnia, z kolei w nowym roku, tym razem na trzymiesięczny staż, wyjedzie 19 absolwentów placówki.
 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.plW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl