iPleszew.pl reklamy
Straż pożarna

Próbna ewakuacja harcerzy

2022-07-27 11:07:00
Zdjęcie: KP PSP Pleszew/bryg. Waldemar Barański, st. kpt. Paweł Mimier, kpt. Waldemar Sawada

22 lipca odbyła się zorganizowana przez Komendę Powiatową PSP w Pleszewie próbna ewakuacja stacjonującego nad Jeziorem Gołuchowskim obozu harcerskiego.


Ćwiczenia rozpoczęły się instruktażem z zakresu bezpiecznego prowadzenia działań na obszarach wodnych oraz zasad ewakuacji osób na łodziach motorowych. Następnie ratownicy łodziami dotarli do wyznaczonego miejsca ewakuacji uczestników obozu, gdzie spotkali się z wypoczywającą na obozie młodzieżą i opiekunami. Celem próbnej ewakuacji było przygotowanie strażaków i uczestników obozu do sytuacji awaryjnych – prawidłowego reagowania, zachowania się podczas akcji ewakuacyjnej oraz udzielania pierwszej pomocy.


Dodatkowym celem ćwiczeń było doskonalenie umiejętności sterowania łodzią, sposobu ewakuacji dużej liczby osób i umiejętności posługiwania się sprzętem do ratownictwa wodnego. W działaniach wzięli udział ratownicy WOPR Gołuchów, strażacy z jednostek OSP posiadających łodzie motorowe, zmiana służbowa JRG Pleszew oraz kadra dowódcza pleszewskiej komendy i jednostki ratowniczo – gaśniczej.

Źródło: KP PSP Pleszew/st.asp. Mariusz Glapa


Czytaj również

ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA PLESZEW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl