Z powiatu

Przed komisją stawiło się 428 osób

Przed komisją stawiło się 428 osób
Zdjęcie: Facebook/Powiat Pleszewski

Zakończyła się tegoroczna Kwalifikacja Wojskowa w powiecie pleszewskim.

Kwalifikację prowadzono od 8 kwietnia br. w pomieszczeniach Ośrodka Szkoleniowego „Kasyno” w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie.
 
Przed Powiatową Komisją Lekarską w Pleszewie stawiło się łącznie 428 osób, w tym:
  • 384 mężczyzn z rocznika podstawowego 2007,
  • 4 mężczyzn roczników starszych oraz
  • 40 kobiet posiadających kwalifikacje lub pobierających naukę na kierunkach lub w zawodach przydatnych w Siłach Zbrojnych (np. studia: lekarskie, dentystyka, pielęgniarstwo, położnictwo, ratownictwo medyczne, analityka medyczna, farmacja, fizjoterapia, weterynaria, psychologia, a także nauka zawodów technik farmaceutyczny, technik weterynarii).
PKL w Pleszewie przyznała badanym następujące kategorie zdolności do czynnej służby wojskowej:
  • 369 osób - kat. „A” (zdolny do służby wojskowej lub zastępczej, z wyłączeniem służby zawodowej)
  • 0 osób - kat. „B” (czasowo niezdolny)
  • 48 osób - kat. „D” (niezdolny w czasie pokoju, z wyjątkiem niektórych stanowisk służbowych w WOT)
  • 11 osób - kat. „E” (trwale i całkowicie niezdolny w czasie pokoju, mobilizacji i wojny).
Skład Powiatowej Komisji Lekarskiej w Pleszewie:
  • Przewodniczący Komisji - lek. med. Adam Matuszczak
  • Psycholog - Adam Kownacki
  • Sekretarz - Marcin Mazurek
  • Ratownik medyczny - Tomasz Żuk

 


Źródło: Facebook/Powiat Pleszewski


Z regionu


Czytaj również


Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884