iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Wydarzenia

Przed nami sportowe zmagania młodzieży

2019-05-08 12:16:50

Zdjęcie: Archiwum
Blisko 140 uczestników weźmie udział w Ogólnopolskich Zawodach Sportowych Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy, które odbędą się w Pleszewie w dniach od 11 do 13 czerwca. Sportowym zmaganiom, które będą się odbywały na stadionie i basenie, przyświeca m. in. popularyzacja kultury fizycznej wśród młodzieży OHP, promocja zdrowego stylu życia i integracji różnych środowisk.

Gospodarzem ogólnopolskich zawodów jest Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie i to na jego barkach spoczywa zadbanie o stronę techniczną organizacji imprezy. W planach są więc m. in. konkurencje drużynowe i indywidualne dla zawodników, którzy pojawią się w Pleszewie   w sześcioosobowych zespołach składających się z trzech dziewcząt i trzech chłopców. Każdej ekipie będzie towarzyszył opiekun. 

 

W konkurencji indywidualnej podzielonej na chłopców i dziewczęta przewidziany jest m.in. bieg na 100, 200, 400, 1000 i 1500 metrów. Ponadto zawodnicy zmierzą się w rzucie piłką palantową, rzucie piłką lekarską, rzucie lotką do celu, rzucie piłką do kosza czy skokiem w dal z rozbiegu. Z kolei konkurencje zespołowe będą polegały m. in. na przeciąganiu liny, pokonaniu toru przeszkód czy grze w piłkę siatkową - wylicza Krystian Piasecki, dyrektor Centrum. 

 

W planach są też konkurencje pływackie, które odbędą się w pleszewskim Parku Wodnym. Zawodnicy zmierzą się z rywalami w pływaniu stylem klasycznym i dowolnym pokonując odległość 50 m. 

 
 
Bardzo nas cieszy, że będziemy gościli u siebie  młodzież z Hufców z całego kraju. To dla naszego ośrodka duże wyróżnienie. Poza tym kolejnym atutem sprzyjającym organizowaniu takich imprez w Pleszewie  jest świetna baza sportowa, w sąsiedztwie mamy bowiem stadion miejski i krytą pływalnię - dodaje dyrektor Piasecki. 

 

A na zwycięzców zawodów czekają puchary, dyplomy i   atrakcyjne nagrody m. in. w postaci rowerów oraz upominków. Dla pozostałych zawodników również przewidziano nagrody pocieszenia. 


Reklama - Biuro Rachunkowe Maison Polska

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl