iPleszew.pl reklamy
Z policji

Przegląd Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej” po raz ósmy

Zdjęcie: KPP Pleszew

W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, po raz ósmy odbył się Przegląd Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej”. W akcji uczestniczyli strażacy, policjanci, straż leśna, dyrekcja lasów państwowych i ratownicy wodni. Policjanci zaprezentowali dzieciom platformę sierżanta Pyrka oraz wyposażenie policjanta do codziennej służby.

VIII Przegląd Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej”, który odbył się w dniach 18-19 maja br.  skierowany jest do uczniów przedszkoli, „zerówek” oraz klas I-III szkół podstawowych, z terenu powiatów pleszewskiego, kaliskiego, jarocińskiego i ostrowskiego.
Organizatorami Przeglądu są Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie przy współpracy ze Starostą Pleszewskim, Dyrekcją Lasów Państwowych w Poznaniu, Komendą Powiatową Policji w Pleszewie, Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym w Gołuchowie oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Gołuchowie. Patronat honorowy nad przeglądem objął Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Andrzej Bartkowiak.

Celem przeglądu jest promowanie wśród dzieci wiedzy i umiejętności, właściwych postaw w codziennym życiu oraz w sytuacjach zagrożenia. Tematyką konkursu jest szeroko pojęta ochrona przeciwpożarowa, bezpieczeństwo w ruchu drogowym oraz w sytuacjach zagrażających życiu oraz ekologia. 

Dla artystów i osób im towarzyszących przygotowano również szereg atrakcji. Oprócz zmagań na scenie każdy uczestnik mógł zwiedzić wystawy Ośrodka Kultury Leśnej oraz przejść ścieżkę edukacyjną składającą się z ośmiu stanowisk tematycznie związanych z ochroną przeciwpożarową, bezpieczeństwem drogowym i ekologią. Podczas wykonywania zadań można było dowiedzieć się jak należy zachować się w lesie, jakie mamy leśne zwierzątka i w jaki sposób się one poruszają. Dzieci mogły przypomnieć sobie również zasady udzielania pierwszej pomocy, zachowania się nad wodą. Dowiedziały się, jakie niebezpieczeństwa zagrażają nam podczas zadymienia, rozwiązywali zadania i obejrzeli wyposażenie straży leśnej.

Policjanci zapoznali dzieci z zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym, min. przez rozwiązanie quizów na platformie sierżanta Pyrka. Zaprezentowali także wyposażenie policjanta do codziennej służby. Najmłodsi mogli przymierzyć czapkę policyjną, kamizelkę odblaskową i kuloodporną. Z bliska obejrzały, min. urządzenie do badania stanu trzeźwości, tarczę do zatrzymywania pojazdów i kajdanki. 

Każdy uczestnik otrzymywał potwierdzenie prawidłowego wykonania zadania, a zwieńczeniem zmagań był pamiątkowy certyfikat potwierdzający ukończenie ścieżki edukacyjnej i zdobycie tytułu „Bezpieczny przedszkolak” lub „Bezpieczny uczeń”.

Źródło: KPP Pleszew

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO