DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Straż graniczna

Przeszukanie w powiecie pleszewskim, zabezpieczono towar za blisko 140 tys. zł

2021-04-06 11:04:00

Zdjęcie: Nadodrzański OSG
Funkcjonariusze Straży Granicznej w wyniku przeszukania w powiecie pleszewskim pomieszczeń gospodarczych i pojazdu zabezpieczyli towar za blisko 140 tys. zł.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kaliszu zabezpieczyli nielegalne wyroby akcyzowe warte ponad 156 tys. zł. Towar był ukryty na terenie czterech posesji w Wielkopolsce.

 

30 marca funkcjonariusze SG, w wyniku przeszukania pomieszczeń gospodarczych na jednej z prywatnych posesji w powiecie pleszewskim oraz w zaparkowanym na tej posesji aucie zabezpieczyli ponad 153 kilogramy krajanki tytoniowej wartej blisko 77 tys. zł. oraz blisko 81,5 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy o wartości 61 tys. zł.  Ponadto w jednym z domów jednorodzinnych w powiecie konińskim funkcjonariusze SG ujawnili i zabezpieczyli kolejne 1180 sztuk papierosów różnych marek bez akcyzy. Przeszukanie sklepu z wyrobami tytoniowymi, mieszczącego się w Jarocinie pozwoliło funkcjonariuszom SG zabezpieczyć 19 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej oraz blisko 11 tysięcy sztuk papierosów różnych marek bez znaków akcyzy skarbowej. Do posiadania nielegalnych wyrobów akcyzowych wartych 17,5 tys. zł. przyznał się 35-letni mężczyzna. W wyniku przeszukania jednego z domów jednorodzinnych w powiecie słupeckim z kolei, funkcjonariusze SG zabezpieczyli 190 sztuk papierosów różnych marek bez znaków akcyzy. Do ich posiadania przyznał się 35-letni mieszkaniec Konina. 

Dalsze postępowanie w sprawie popełnionych przestępstw karno-skarbowych będą prowadzić funkcjonariusze z PSG w Kaliszu. Mężczyznom za naruszenie przepisów kodeksu karno-skarbowego grozi wysoka kara grzywny.
Źródło: SG

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.


Reklama internetowa w gazecie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl