iPleszew.pl reklamy
Pleszewskie Centrum Medyczne

Przygotowali kartki świąteczne dla pacjentów, nie zapomnieli o prezentach dla najmłodszych

2021-12-27 08:48:26
Pleszewskie Centrum Medyczne otrzymało od młodzieży z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Marszewie prawie 150 kartek świątecznych. Nie zapomniała o tym, że w szpitalu przyjdzie spędzić te wyjątkowe święta pacjentom oddziału onkologicznego i covidowego. Uczniowie pamiętali również o najmłodszych pacjentach leżących na oddziale dziecięcym, dla których przygotowali specjalną niespodziankę.

Marszewska szkoła nie pierwszy raz pamiętała o pacjentach pleszewskiego szpitala, którzy musieli święta Bożego Narodzenia spędzić  na szpitalnych oddziałach. Świąt z najbliższymi nie spędzili pacjenci oddziału covidowego, którzy  musieli być odizolowani od świata zewnętrznego.  Wśród chorych na oddziale  onkologicznym też nie zabrakło takich osób, które w tych dniach musiały być pod czujnym okiem lekarzy i pielęgniarek. Dlatego uczniowie  technikum architektury krajobrazu postanowili wykorzystać swoje talenty w słusznej sprawie. Nie zapomnieli również  o personelu i zarządzie szpitala, którzy otrzymali  świąteczne stroiki.

 

- Zarówno pacjenci naszych oddziałów, jak i personel był wzruszony tym, że młodzież o nas pamiętała. U wielu osób piękna, ręcznie robiona kartka z życzeniami sprawiła, że w oku zakręciła się łezka. To naprawdę wspaniały gest ze strony uczniów ze szkoły w Marszewie, którzy poświęcili mnóstwo czasu i włożyli serce w ich przygotowanie - powiedziała Monika Augustyniak-Chwałkowska, naczelna pielęgniarek w PCM.

 

Młodzież pamiętała  także o najmłodszych pacjentach, którzy przebywają na oddziale dziecięcym. Do nich trafiły worki z prezentami, a wśród nich m.in.  gry, maskotki, puzzle oraz artykuły plastyczne i papiernicze. Nad akcją  pod hasłem "Człowiek potrzebuje człowieka, żeby być człowiekiem" czuwała dyrekcja szkoły, nauczyciele, pedagog szkolny oraz kadra wychowawcza internatu.
Czytaj również