iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Ważne sprawy

Przygotowali rękodzieło na cel charytatywny

2021-11-25 08:31:17

Kotki, czapki i choinki, kuchenne rękawice - wszystko osobiście uszyte przez uczniów z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie na kolejny charytatywny, tym razem Mikołajkowy Bazarek. Ten organizowany jest przez Pleszewskie Stowarzyszenie Kocia Łapka, z którym niedawno placówka podpisała porozumienie o współpracy. Pieniądze ze sprzedaży gadżetów będą przeznaczone na pokrycie kosztów leczenia chorych futrzaków.

To już kolejna edycja charytatywnej aukcji na rzecz wolno żyjących kotów, w którą angażuje się młodzież z pleszewskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. W poprzednich edycjach uczniowie uszyli m. in. maskotki, maseczki, torby i worki na obuwie sportowe. Tym razem postawili na świąteczne klimaty, stąd też wyroby handmade o tematyce bożonarodzeniowej. Oczywiście motywem przewodnim, a jakże, są materiały z wizerunkiem kotów.

 

- Pomagamy  zwierzętom  nie tylko je sterylizując i kastrując, ale i też ratujemy te chore i cierpiące po wypadkach. Koszty leczenia są bardzo wysokie, dlatego szukamy  innych możliwości na pozyskanie pieniędzy. Takie aukcje organizujemy już po raz kolejny i zawsze cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem wśród internautów, za co jesteśmy bardzo wdzięczni – podkreśla szefowa stowarzyszenia Małgorzata Wysocka- Balcerek.

 

Podopieczni pleszewskiego Centrum wspierają „Kocią Łapkę”  od dawna.

 

Nasza młodzież mocno zaangażowała się w pomaganie bezdomnym zwierzętom. Nie  tylko własnoręcznie  szyje gadżety na aukcje, ale i też w ramach wolontariatu pomaga im przetrwać zimę budując np. domki dla kotów. Ostatnio przygotowała też drapaki i wędki.  Uczniowie nie zapominają również o bezdomnych psach. Nasza placówka  ma zaprzyjaźnione przytulisko, które czynnie wspiera pomagając w opiece nad czworonogami – dodaje Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

 

Przypomnijmy- Mikołajkowy Bazarek  tradycyjnie  odbywa się na profilu facebookowym Pleszewskiego Stowarzyszenia Kocia Łapka i wystawione tam przedmioty  można licytować jeszcze przez kilka dni.FotorelacjaTransport medyczny - Straż Grupa Serwisowa

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl