iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.

Edukacja

Przyjechali z wizytą do Pleszewa

2021-06-08 14:25:35

Do Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie w ramach Regionalnego Spotkania Młodzieży Aktywnej na trzy dni przyjechali podopieczni z dwóch Hufców w kraju. Ideą spotkania jest m.in. dzielenie się własnymi doświadczeniami na rzecz działania lokalnego środowiska oraz Ochotniczych Hufców Pracy.

Wizyty w ramach „Regionalnego Spotkania Młodzieży Aktywnej" są organizowane w pleszewskim Centrum co trzy lata. Tegoroczne miało odbyć się w październiku, jednak przeszkodziła w tym pandemia koronawirusa i dlatego zostało przeniesione na czerwiec.

 

- W naszym Centrum pojawiło się dziesięcioro młodych ludzi z Wałcza i Chraplewa, nad którymi pieczę sprawuje Zachodniopomorska Wojewódzka Komenda Szczecin i Wielkopolska Wojewódzka Komenda Poznań. Oczywiście pleszewskie Centrum Kształcenia ma również swoją reprezentację składającą się z pięciorga naszych podopiecznych. Dzięki temu wszyscy mają okazję nawiązać ze sobą nie tylko kontakt, ale i też owocną współpracę przy prowadzeniu różnych inicjatyw – wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

 
 
Plan wizyty zakłada nie tylko spotkanie przy kawie, zapoznanie się młodzieży ale przede wszystkim przekazanie informacji o prowadzonej działalności na rzecz lokalnej społeczności i Ochotniczych Hufców Pracy. Zaplanowano również warsztaty pod hasłem „Dialog prowadzący do współpracy - narzędzia skutecznej komunikacji”.

 

Podczas spotkania młodzież wymienia się doświadczeniami na temat prowadzonych w swoich placówkach działań. Rozmawiali już m.in. o akcji zbierania nakrętek dla naszego absolwenta, wspieraniu  seniorów czy  pomocy i opiece nad bezdomnymi zwierzętami. Okazało się, że inicjatyw było sporo i z wielu pomysłów wszyscy mogą nawzajem skorzystać – dodaje Justyna Nowicka, pedagog szkolny i zarazem koordynator projektu.

 

Organizatorzy zadbali również o uatrakcyjnienie pobytu swoich gości. Z myślą o nich przygotowano więc wycieczkę po najpiękniejszych zakątkach powiatu pleszewskiego, wizytę na strzelnicy Bractwa Kurkowego oraz zajęcia na basenie i grę w bowling.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Fotorelacja


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


informator budowlany

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl