iPleszew.pl reklamy
Zdrowie

Przypominali młodzieży o przestrzeganiu zasad sanitarnych

2021-11-30 13:11:00
Covid-19 wciąż groźny i coraz bardziej niebezpieczny dla młodych ludzi. Dlatego dyrekcja Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie ostrzegała swoich podopiecznych przed poważnymi skutkami zachorowania i namawiała do przestrzegania obowiązujących reżimów sanitarnych. A wszystko w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo młodzieży, która uczy się w placówce.

W okresie letnim wirus Sars Cov -  2 nieco odpuścił, ale tylko po to, aby zaatakować ze zdwojoną siłą w okresie jesiennym. Codzienne raporty z Ministerstwa Zdrowia informują o lawinowo rosnącej liczbie nowych zakażeń. Najbardziej niepokojące jest to, że COVID-19 atakuje coraz młodsze osoby. I niestety, przeważnie  te, które nie są zaszczepione.

 

Przypominanie o konieczności przestrzegania zasad sanitarnych to podstawa współpracy z młodzieżą. Dystans dwóch metrów, regularne mycie rąk wodą z mydłem i odkażanie ich, gdy nie ma możliwości mycia - nie są jakimś wielkim wysiłkiem i każdemu powinny wejść w nawyk, bez względu na to czy pandemia jest czy jej nie ma. Nie chodzi o to, aby kogoś straszyć tylko  dokładnie tłumaczyć, dlaczego warto dbać o  zdrowie swoje i swoich bliskich. Codzienne doniesienia medialne nie napawają optymizmem, a  w szpitalach leży coraz więcej chorych. I to są to powody do niepokoju - uważa Krystian Piasecki, dyrektor Centrum.

 

Jak dodał jeszcze dyrektor - każdy uczeń, który chciałby się zaszczepić przeciwko COVID-19 może liczyć na pomoc placówki przy zorganizowaniu szczepienia.

 

A w całej  Polsce szczepieniom poddało się nieco ponad 53% społeczeństwa. To wciąż za mało, aby uzyskać zbiorową odporność. Lekarze ostrzegają, że zakażenie COVID-19 może przebiegać łagodnie, ale i też może mieć bardzo ciężką postać. Do rzadkości wcale nie należy podłączanie pacjentów pod respiratory. To jednak ostateczność i nie zawsze taka terapia  ma szczęśliwy finał.Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl