iPleszew.pl reklamy
Pleszew

Recertyfikacja uprawnień wśród strażaków

Zdjęcie: KP PSP Pleszew

16 listopada w Komendzie Powiatowej PSP w Pleszewie odbył się egzamin potwierdzający wiedzę i umiejętności Ratowników Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy czyli tzw. recertyfikacja uprawnień.

Do egzaminu przystąpili zarówno strażacy PSP z pleszewskiej komendy, jak i strażacy OSP z terenu powiatu.
Recertyfikacja polegała na ponownym przystąpieniu do egzaminu KPP (teoretycznego oraz praktycznego).

 

Egzamin przeprowadzany jest w taki sam sposób jak przy pełnym kursie kwalifikowanej pierwszej pomocy. Obejmuje te same elementy, nie różni się niczym. Część teoretyczna to test składający się z 30 pytań z bazy 250 z Centrum Egzaminów Medycznych. By móc przejść do części praktycznej, należy prawidłowo odpowiedzieć przynajmniej na 27 z nich. Część praktyczna natomiast polega na wykonaniu losowo wybranych zadań, które sprawdzą umiejętności ratowników podczas postępowania w ramach kwalifikowanej pierwszej pomocy i resuscytacji krążeniowo-oddechowej.


Egzamin przeprowadził kpt. Krzysztof Mizera – Wojewódzki Koordynator Ratownictwa Medycznego PSP, w asyście st.str. Jakuba Wachowiaka z Wielkopolskiej Komendy Wojewódzkiej PSP oraz Powiatowego Koordynatora Ratownictwa Medycznego PSP w Pleszewie - mł. asp. Bartosza Sawady.


Świeżo sprawdzone umiejętności jeszcze tego samego dnia zweryfikowało życie, kiedy to o godzinie 17:30 strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych z Gizałek i Białobłot wezwani zostali do miejscowości Krzyżówka, gdzie doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Źródło: KP PSP Pleszew/st. asp. Mariusz Glapa

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO