iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Z powiatu

Rolnicy z Sulęcina i Brzezia wśród laureatów „Wielkopolskiego Rolnika Roku 2020”

2021-10-06 08:10:00

Zdjęcie: Facebook/Powiat Pleszewski
Rolnicy z Sulęcina i Brzezia znaleźli się wśród laureatów konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku 2020”.

Joanna i Mirosław Szymczakowie z Sulęcina oraz Grażyna i Jan Noskowscy z Brzezia zostali laureatami konkursu „Wielkopolski Rolnik Roku 2020” i otrzymali prestiżowe statuetki „Siewcy Roku”.
 
 
W XX edycji konkursu wyróżniono 10 rolników z całej Wielkopolski, w tym aż dwóch z powiatu pleszewskiego! Uroczysta gala konkursu odbyła się 2 października 2021 r. w Poznaniu, w „Sali Ziemi” na Międzynarodowych Targach Poznańskich.
 
Nagrody wręczyli Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski i przewodniczący kapituły konkursowej prof. Grzegorz Skrzypczak.
 
 
Joanna i Mirosław Szymczakowie mają gospodarstwo w Sulęcinie (gmina Pleszew) o powierzchni 31 ha. Prowadzą produkcję warzyw gruntowych: sałaty lodowej (30 ha), sałaty rzymskiej (15 ha), kapusty białej (6 ha) i kapusty stożkowej (4 ha). Posiadają bogaty park maszynowy: trzy traktory Class Arion 410 i 630 oraz New Holland T5, ponadto opryskiwacz, bronę wirnikową, sadzarkę karuzelową, deszczownię szpulową (system nawadniania kropelkowego), pielnik automatyczny (mechanicznie usuwanie chwastów) oraz przyczepę z przenośnikiem taśmowym, ułatwiającym zbiory. W ostatnich latach wybudowali magazyn do przechowywania warzyw o powierzchni 1100 m2. Dzięki tej inwestycji warzywa mogą być przechowywane w odpowiednich warunkach przez dłuższy czas. W 2017 r. Mirosław Szymczak zdobył tytuł „Wzorowego ogrodnika” (w kategorii warzywnictwo gruntowe) w konkursie WODR Poznań, Polskiego Związku Ogrodników i Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego Inżynierów i Techników Rolnictwa / Oddział w Kaliszu.
 
 
Grażyna i Jan Noskowscy wspólnie z dwoma synami prowadzą 50-hektarowe gospodarstwo rolne w Brzeziu (gmina Pleszew). Uprawiają kukurydzę (12 ha), pszenicę (12 ha), pszenżyto i mieszanki zbożowe, ziemniaki (7,5 ha) oraz buraki (2 ha). Posiadają także 4 ha łąk. Nastawieni się na hodowlę bydła opasowego. Korzystali z programów unijnych m.in. z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 na modernizację gospodarstw rolnych, a ich następca - syn Tomasz - dostał dofinansowane z programu „Młody Rolnik”. Jan Noskowski od 29 lat jest prezesem Kółka Rolniczego w Brzeziu. Zasiada w Radzie Miejskiej w Pleszewie, w której jest wiceprzewodniczący Komisji Wsi i Rolnictwa.

 
Źródło: Facebook/Powiat Pleszewski


Transport medyczny - Straż Grupa Serwisowa

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl