iPleszew.pl reklamy
Zdrowie

Rozbudowa pleszewskiego szpitala

Zdjęcie: PCM

Rozpoczęła się przebudowa Pleszewskiego Centrum Medycznego. Na początek ekipy fachowców  zajęły się rozbudową oddziału Intensywnej Opieki Medycznej, który ma być powiększony. Później zajmą się modernizacją oddziału położniczo- ginekologicznego. To pierwszy etap prac, w drugim planowana jest budowa trzeciej sali operacyjnej.

Prace budowlane są prowadzone tuż przy Szpitalnym Oddziale Ratunkowym od strony ulicy Poznańskiej. Na razie nie ma i raczej nie będzie żadnych utrudnień dla pacjentów z parkowaniem przy SOR, ponieważ prace są prowadzone w części nieużytkowej placówki. 
 
- Aktualnie w nowych pomieszczeniach powstaje Oddział Intensywnej Opieki Medycznej, który do tej pory dysponował czterema miejscami dla pacjentów. Po przebudowie będzie ich siedem. Ma to poprawić komfort pacjentów, ale i też zwiększyć dostępność do oddziału, bo chorych korzystających z Intensywnej Opieki Medycznej przybywa z roku na rok. Co oczywiste - poprawią się również warunki pracy dla personelu -  zapowiada  Błażej Górczyński, prezes PCM.
 
Jak dodaje jeszcze prezes Górczyński - rozbudowa tak zwanego OIOM-u poprzedza budowę nowej i trzeciej już sali operacyjnej w szpitalu.  Ta jest niezbędna, bo konieczne jest zwiększenie przepustowości  operacji pacjentów głównie w zakresie chirurgii onkologicznej, uroginekologii i ortopedii. Tutaj chorych też z roku na rok jest więcej. Na ten etap szpital stara się jednak o pozyskanie pieniędzy ze źródeł zewnętrznych.
 
To jednak nie koniec prac budowlanych w Pleszewskim Centrum Medycznym. Szpital planuje na drugim piętrze tuż nad intensywną terapią rozbudować oddział ginekologiczno-położniczy. Tam dla pacjentek będą przygotowane dwuosobowe sale z sanitariatami. To automatycznie poprawi warunki pobytu w placówce. Głównym powodem przebudowy w tym przypadku jest to, że szpital od lat cieszy się bardzo dobrą opinią wśród przyszłych matek, które chętnie rodzą w Pleszewskim Centrum Medycznym. A odzwierciedlają to zresztą ogólnopolskie rankingi jakościowe.
 
Koszt przebudowy i rozbudowy pierwszego etapu wyceniono na 14 milionów złotych. 6 milionów pochodziło z budżetu powiatu pleszewskiego i z funduszy, które zdobył powiat z dotacji rządowych. Milion dołożyło  Miasto i Gmina Pleszew, a 7 milionów szpital wyda z własnych pieniędzy.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO