iPleszew.pl reklamy
Z gminy

Ruszyła teleopieka dla seniorów

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pleszewie rozpoczął realizację projektu dla seniorów. Usługą teleopieki zostali objęci mieszkańcy gminy Pleszew powyżej 60 roku życia. Teraz będą pod całodobową opieką medyczną.

Usługa teleopieki oferowana seniorom w ramach projektu Samorządu Województwa Wielkopolskiego polega na prowadzeniu całodobowego telecentrum i monitorowaniu uczestników za pomocą specjalnych opasek. Mają one możliwość przekazywania informacji o potrzebie wezwania pomocy w przypadku zagrożenia życia, zdrowia lub bezpieczeństwa przez całą dobę. Posiadacz opaski może kontaktować się za jej pośrednictwem z telecentrum, które obsługiwane jest przez ratowników medycznych. Ponadto z łatwością można zlokalizować obszar, w którym znajduje się senior i niezwłocznie udzielić mu wymaganej pomocy. Posiadanie specjalnej opaski zapewnia komfort i bezpieczeństwo starszym osobom i na bieżąco monitoruje parametry życiowe.

- W Gminie Pleszew opaski do teleopieki przysługują 10 osobom powyżej 60. roku życia, jednak ze względu na duże zainteresowanie utworzona została lista rezerwowa – informują pracownicy MGOPS w Pleszewie. Pleszew bierze udział w projekcie kolejny rok z rzędu, bowiem w ubiegłym roku przeprowadzono pilotaż teleopieki. Seniorzy będą mogli korzystać z usługi przez maksymalnie 20 miesięcy.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pleszewie realizuje projekt przy współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu pn.: ”Wielkopolski System Opieki Seniora na lata 2023-2024”. Jest on finansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego w latach 2023-2024. Głównym celem projektu jest wsparcie gmin województwa wielkopolskiego w rozwijaniu nowych form pomocy w oparciu o nowoczesne technologie.

Źródło: pleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO