iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Straż pożarna

Spłonęły trzy pojazdy

2020-10-20 12:52:35

Zdjęcie: KP PSP Pleszew
Sobota okazała się pracowita dla strażaków z powiatu pleszewskiego. Najpierw płonął budynek gospodarczy, później trzy samochody.

Pierwszą informację – o pożarze budynku gospodarczego w Kowalewie, dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie otrzymał kilka minut przed godziną dwudziestą. Do działań natychmiast zadysponowane zostały zastępy gaśnicze z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Kowalewa i Pleszewa. Gdy pierwsze zastępy dotarły na miejsce okazało się, że płonie mały warsztat stolarski. Na szczęście pożar nie zdążył się jeszcze rozwinąć. Strażacy zabezpieczeni sprzętem ochrony dróg oddechowych weszli do zagrożonego przez ogień pomieszczenia  i podali jeden prąd wody, co skutecznie stłumiło płomienie. Okazało się również, że w budynku znajduje się butla z gazem propan - butan, którą natychmiast usunięto z zagrożonego pomieszczenia i schłodzono. Po całkowitym opanowaniu ognia strażacy wynieśli i dogasili nadpalone elementy i wyposażenie warsztatu. Na zakończenie działań pomieszczenia dokładnie sprawdzono kamerą termowizyjną.

 

Jeszcze w trakcie działań gaśniczych dyspozytor pleszewskiej straży pożarnej otrzymał kolejne zgłoszenie. Tym razem w miejscowości Kwileń płonęły znajdujące się na posesji samochody osobowe. Konieczne było więc przekierowanie sił Państwowej Straży Pożarnej do tego zdarzenia. Jednocześnie zadysponowano wozy gaśnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z Kwilenia i Chocza. Niestety, gdy pierwsze zastępy strażaków dotarły na miejsce, płomienie objęły już wiatę i garaż wraz ze znajdującymi się w nich trzema samochodami osobowymi.  Zagrożone przez ogień były również pozostałe budynki gospodarcze, budynek mieszkalny i przyczepa kempingowa.  Na płonące auta strażacy natychmiast podali pianę gaśniczą, jednocześnie podano prąd wody na palący się garaż. W czasie tych działań strażacy zauważyli znajdujące się w płomieniach butle z gazem propan – butan i butle spawalnicze. Natychmiast rozpoczęto ich chłodzenie, a następnie ewakuowano je na bezpieczną odległość. Po opanowaniu pożaru nadpalone materiały usunięto i dokładnie dogaszono, po czym sprawdzono je kamerą termowizyjną.

 

Ciągle trwało dogaszanie tego pożaru, a już do straży pożarnej wpłynęło wezwanie do kolejnego, teraz do miejscowości Baranówek. Jak się okazało, był to alarm fałszywy. Nie mniej jednak strażacy musieli dokładnie sprawdzić wskazany w zgłoszeniu teren. Do remizy pleszewscy strażacy wrócili już po północy. Teraz tylko pozostało im sporządzić dokumentację, sprawdzić sprzęt i przygotować się do kolejnego alarmu. Na szczęście reszta tej nocy minęła spokojnie.
Źródło: KP PSP Pleszew

IGLOO - KROTOSZYN CHŁODNICTWO I KLIMATYZACJE

Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir GłódW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl