iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Pleszew

Spotkali się z Marcinem Urbasiem

2021-09-30 13:15:13

Marcin Urbaś - jak czytamy na stronie założonej przez niego Akademii Lekkoatletycznej - specjalista w biegu na 200 m i najszybszy człowiek w historii polskich biegów krótkich na kilku dystansach, Olimpijczyk, Mistrz Europy i Rekordzista Polski w biegach: 150m , 200m , sztafecie 4x200m - spotkał się z młodzieżą z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. A wszystko w ramach propagowania sportu i zdrowego stylu życia.

W pleszewskim Centrum od wielu lat działa Klub Olimpijczyka, dzięki któremu podopiecznych placówki odwiedzają znani i lubiani nie tylko w kraju, ale i za granicą sportowcy. Nie inaczej jest z Marcinem Urbasiem, który zasłynął jako rekordzista Polski na 200 metrów na stadionie (19,98 s; MŚ w Sewilli 1999) i  w hali (20,55 s; HME w Wiedniu).

 
Ale to nie jest koniec sportowych triumfów, bowiem ma za sobą jeszcze m.in. uczestnictwo  w  igrzyskach  olimpijskich w Sydney w roku 2000) i Atenach  w roku 2004.  W 2002 zdobył złoty, a 2005  brązowy medal w  halowych ME.  Karierę zakończył w 2009 roku - po 22 latach intensywnych treningów i udziału w wielu zmaganiach sportowych. Od tego czasu zajmował się wieloma innymi dziedzinami, jednak najwięcej uwagi poświęcił stworzonej przez siebie Akademii Lekkoatletycznej. Wspólnie  z innymi sportowcami prowadzi zajęcia dla dla dzieci od 6 roku życia i  jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie bieganiem, skokami i rzutami.
 
 

- To było wyjątkowe spotkanie z mistrzem, który rozmawiał  z naszymi podopiecznymi o sporcie, motywacji do jego uprawiania i o tym, w jaki sposób radzić sobie z przeciwnościami  losu, które zdarzają się każdemu. Marcin Urbaś opowiadał też o najważniejszych momentach swojej kariery , o tym co go napędzało do działania i jaki wpływ miał i nadal ma na jego życie sport - mówi Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora CKiW OHP.

 

Podopieczni placówki mieli też okazję odbyć trening z lekkoatletą, dzięki któremu mogli się dowiedzieć, jak na co dzień dbać o dobrą kondycję i unikać kontuzji. A jak powszechnie wiadomo - sport to zdrowie.FotorelacjaTransport medyczny - Straż Grupa Serwisowa

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl