iPleszew.pl reklamy
Z policji

Spowodował kolizję i uciekł. Miał 2,2 promila alkoholu w organizmie

2023-03-06 13:17:00

2,2 promila alkoholu w organizmie miał 34-letni kierowca forda, który spowodował kolizję drogową, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat dwóch.


4 marca br o godz. 13.00 dyżurny pleszewskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w Pleszewie na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 11, kierujący fordem fiesta uderzył w samochód marki Seat Ibiza, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Jak ustalili mundurowi, siedząca za kierownicą seata, 22-letnia mieszkanka gminy Pleszew, jadąc od miejscowości Taczanów zatrzymała się na skrzyżowaniu, aby ustąpić pierwszeństwa przejazdu samochodom, jadącym drogą krajową nr 11. W tym momencie kierowca forda, jadąc „krajówką” nagle stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w seata. Po tym zdarzeniu zaczął uciekać.

Policjanci podjęli pościg za pojazdem i w miejscowości Łaszew zatrzymali kierującego, którym okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Czermin. Mężczyzna znajdował się w stanie nietrzeźwości. Miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Odpowie on za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej.

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl