iPleszew.pl reklamy
Z policji

Spowodował kolizję, zapłacił 1500 zł, otrzymał też 6 punków karnych

2022-01-12 14:17:51
Od 1 stycznia 2022 r. kierowców obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Przepisy, które właśnie weszły w życie, są bardziej surowe wobec piratów drogowych, pod kątem kwot mandatów za najpoważniejsze wykroczenia drogowe. Zmianie uległy także kwoty mandatów za spowodowanie kolizji drogowej.

Przekonał się o tym kierowca samochodu osobowego marki Toyota, który nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy bmw. Do zderzenia pojazdów doszło w Lenartowicach na ul. Parkowej. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł. i 6 punktami karnymi. 

 

Nie brakowało także tych, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość. Za to wykroczenie, policjanci ukarali mandatami karnymi kilkunastu kierowców. Najwyższym mandatem był mandat w wysokości 1100 złotych. Tysiąc złotych do zapłaty będzie miał również kierowca, który popełnił wykroczenie, polegające na wyprzedzaniu w miejscu niedozwolonym.

 

Na pozostałych kierujących, za przekroczenie prędkości o 30-40km/h, policjanci nałożyli grzywnę w wysokości 800 złotych. 

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl