iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Edukacja

Sprzątali niebezpieczne dla zwierząt leśnych odpady

2021-10-20 09:22:57

Uwięzione w reklamówkach, słoikach czy puszkach leśnie zwierzęta widziane na zdjęciach i filmikach krążących w Internecie poruszyły wolontariuszy z kółka Help Animals, które działa w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie. Dlatego młodzież postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i posprzątać niebezpieczne dla leśnych stworzeń śmieci.

Za wyrzucanie śmieci w miejscach niedozwolonych grożą kary, coraz częściej też leśnicy namierzają osoby pozbywające się odpadów w lasach za pomocą ukrytych kamer. Niestety, takie działania   nie powstrzymują niektórych przed wywożeniem śmieci do lasów. A cierpi na tym nie tylko przyroda, ale przede wszystkim zwierzęta.

 

To one padają najczęściej ofiarą  ludzkiej bezmyślności. Czy to ze zwykłej ciekawości, czy też    w poszukiwaniu pożywienia zaplątują się w druty i sznurki, kaleczą kończyny przez gruz i szkło czy duszą się, bo nie potrafią sobie poradzić z pozbyciem się z głów foliowych worków, puszek  czy wiaderek, a nawet słoików - wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

 

I aby zapobiegać takim sytuacjom podopieczni z Centrum postanowili oczyścić z odpadów pobliski las przy Plantach. A pracy było sporo.

 

Trudno uwierzyć, ale przez kilkadziesiąt minut udało nam się uzbierać kilkanaście pełnych worków z odpadami. Łatwiej  byłoby wymienić, czego tam nie znaleźliśmy, niż mówić o tym, co ludzie wyrzucają do lasów. Pozbywanie się w ten sposób śmieci to skrajna nieodpowiedzialność. Odpady mogą powodować śmierć zwierząt w potwornych męczarniach, mogą też doprowadzić nie tylko do skażenia gleby, ale i do pożaru - dodaje Joanna Gottowt, wychowawca młodzieży.

 

Kółko Help Animals działające w pleszewskim Centrum zrzesza młodzież  uczęszczającą do placówki, której nie obcy jest los wszystkich  zwierząt. Od lat wspólnie z opiekunami pomagają bezdomnym psom i kotom. Organizują też zbiórki na ich rzecz, nie zapominając przy tym o dziko żyjącej zwierzynie, czego dowodem była ostatnio zorganizowana akcja sprzątania lasu.

 


FotorelacjaTransport medyczny - Straż Grupa Serwisowa

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl