iPleszew.pl reklamy
Karate

Srebro i brąz z turnieju w Bielsku-Białej

2021-10-22 11:52:00
Zawodnicy Pleszewskiego Klubu Karate wzięli udział w Polish Open w Bielsku-Białej.

W największym turnieju karate rozgrywanym na terenie Polski wzięło udział 1300 zawodników z 196 klubów pochodzących z 31 państw. W ich gronie znalazło się 9 reprezentantów Pleszewskiego Klubu Karate. Ostatecznie PKK Pleszew w klasyfikacji medalowej uplasował się na 58. miejscu.

Bardzo dobry wynik zanotowali medaliści - Michał Florczak i Maja Kolanowska.

Najmłodsza zawodniczka PKK Pleszew Maja Kolanowska w pięknym stylu sięgnęła po srebrny medal w kumite dziewcząt U14 -40kg wygrywając 4 walki. W finale uległa nieznacznie 0-1  Słowaczce Natalii Krancovej.

Michał Florczak w konkurencji kumite juniorów 76kg wygrał 5 walk zdobywając tym samym brązowy medal.

Punktowane 7. miejsce zajął Jan Podolski w kumite U14 +50kg

Wyniki PKK Pleszew

Srebrny medal:

• Maja Kolanowska ‐ kumite dziewcząt U14 ‐40kg,

Brązowy medal:

• Michał Florczak - kumite juniorów -76kg,

W turnieju wzięli także udział: Julka Grzelak (kumite juniorek -48kg), Dawid Wojtczak (kumite młodzików +50kg), Jędrzej Becker (kumite młodzików +50kg), Kacper Joachimiak (kumite kadetów -52kg), Jan Podolski (kumite kadetów -57kg), Aleksandra Rataj (kumite młodziczek +50kg oraz kadetki -54kg), Paweł Spychalski (kumite juniorów +76kg).

Trenerem zawodników PKK Pleszew jest Bartłomiej Sołtysiak.