2,5 mln zł pozyskał Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie na aktywizację zawodową

Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.

Karate

Srebro z Budapesztu, niewiele zabrakło do złota

2021-09-15 13:06:48

W dniach 11-12.09.2021 zawodnicy PKK Pleszew wzięli udział w 24 edycji Budapest Open, w których startowało ok 1300 zawodników z 34 państw.

PKK Pleszew reprezentowało 5 karateków: Maja Kolanowska (kumite U14 -42 kg), Jan Podolski (kumite U14 -55 kg oraz U16 -57 kg), Julia Grzelak (kumite U18 -48 kg), Michał Florczak (kumite U18 -76 kg) oraz Dawid Sobkowiak (kumite U21 -84 kg i seniorzy -84 kg).

Srebrny medal wywalczyła najmłodsza reprezentantka Pleszewskiego Klubu Karate Maja Kolanowska. W finale uległa nieznacznie przez wskazanie sędziowskie 3-2 zawodniczce z Ukrainy.

Michał Florczak zajął 5. miejsce, ulegając w walce o brązowy medal zawodnikowi ze Słowacji. Z kolei Julia Grzelak zajęła 7. miejsce.

Trenerem PKK Pleszew jest Bartłomiej Sołtysiak.