iPleszew.pl reklamy
Ważne sprawy

Środki na zabytki w powiecie pleszewskim. Dziewięć inwestycji z dotacją

Zdjęcie: Facebook/Burmistrz Dobrzyca - dwór w Trzebinie

Do Wielkopolski trafi ponad 159 mln zł w ramach kolejnej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków, który wesprze samorządy w poprawieniu stanu, odbudowie i remontach obiektów zabytkowych. Ogłoszono już wyniki drugiego naboru. W powiecie pleszewskim będzie to 9 inwestycji.

 

Dbanie o stan zabytków to nasze wspólne zobowiązanie. To one pozwalają łączyć naszą przeszłość z przyszłością, bo dzięki nim zachowujemy nasze dziedzictwo narodowe dla przyszłych pokoleń – podkreśla wojewoda wielkopolski Michał Zieliński. – W Wielkopolsce dofinansowanych zostanie aż 331 projektów. To realne wsparcie dla samorządów, które nie zawsze miały środki na ten cel. Dzięki współpracy na linii rząd-samorząd możemy skutecznie zadbać o naszą kulturę i historię – dodaje.

Najwyższą możliwą dotację w wysokości 3,5 mln zł otrzymały cztery projekty. Gmina Baranów dzięki rządowemu wsparciu będzie mogła zrealizować remont dachu oraz renowację okien drewnianych, stropu kasetonowego, kolumn portyku wejściowego oraz elewacji dawnego Pałacu Wężyków w Mroczeniu. Miasto Poznań otrzymało po 3,5 mln zł dofinansowania na dwa zadania - zabezpieczenie, zachowanie i utrwalenie substancji zabytkowego Cmentarza Zasłużonych Wielkopolan i cmentarzy na stokach Cytadeli oraz renowację poszycia dachu na budynkach A, C, P Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 33 przy ul. Wyspiańskiego 27 w Poznaniu. Również gmina Kostrzyn znalazła się w gronie beneficjentów z najwyższym dofinansowaniem na jeden projekt, którym jest renowacja zespołu pałacowo-parkowo-folwarcznego Stadniny Koni w Iwnie wraz z Pałacem Mielżyńskich.

 

W powiecie pleszewskim dotację otrzymają:

  • Gmina Chocz, Prace remontowe sklepienia nawy głównej Kolegiaty, 392 000,00 zł
  • Gmina Czermin, Rewitalizacja zabytkowego dworu w miejscowości Czermin, 910 000,00 zł
  • Gmina Czermin, Remont budynku świetlicy wiejskiej w miejscowości Pieruchy, 470 000,00 zł
  • Gmina Dobrzyca, Przebudowa Dworu w Trzebinie, 441 000,00 zł
  • Powiat Pleszewski, Rewitalizacja otoczenia zabytkowego pałacu w miejscowości Fabianów, 400 000,00 zł
  • Powiat Pleszewski, Remont dachu zabytkowego pałacu w Fabianowie, gmina Dobrzyca, Powiat Pleszewski 600 000,00 zł
  • Gmina Gizałki, Renowacja witraży, wymiana okiennic oraz utwardzenie otoczenia zabytkowego kościoła parafialnego pw. św. Jana Chrzciciela w Szymanowicach, 628 166,04 zł
  • Gmina Gołuchów, Renowacja elewacji, pomieszczeń wejścia do kościoła i zakrystii oraz muru wokół kościoła w Jedlcu, 390 553,18 zł
  • Miasto i Gmina Pleszew, Modernizacja ratusza w Pleszewie, 1 300 000,00 zł

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO