iPleszew.pl reklamy
Miasto i Gmina Pleszew

Strefy relaksu w szkołach

2023-03-06 12:04:00
Zdjęcie: pleszew.pl

Nudne przerwy, twarde ławki, zimne parapety. To już przeszłość. W pleszewskich szkołach powstały strefy relaksu z prawdziwego zdarzenia. Uczniowie spędzają przerwy w luksusowych warunkach.


Być może każdy będąc dzieckiem, tylko mógł pomarzyć o spędzaniu szkolnych przerw w taki sposób. Samorząd Miasta i Gminy Pleszew te marzenia spełnia. W pleszewskich szkołach pojawiły się strefy relaksu dla uczniów, którzy czekają na rozpoczęcie lekcji lub mają tzw. „okienko”. To miejsca odpoczynku z prawdziwego zdarzenia. Kąciki, w których uczniowie najczęściej spędzali wolny czas, zyskały nowy wygląd i stały się bardziej przyjazne i bezpieczne. Wypełniono je pufami, ogromnymi poduszkami, nowoczesnymi ławkami przypominającymi domki, pojawił się nawet hamak. Wszystko po to, aby chwila odpoczynku była jak najlepiej wykorzystana.

- To ważne, by podczas przerw lub “okienek” między lekcjami uczniowie mogli odpocząć w wygodnym miejscu, a przede wszystkim do tego przeznaczonym – tłumaczy burmistrz Arkadiusz Ptak. - W strefach relaksu mogą się odbywać również ciekawe zajęcia – dodaje Izabela Świątek, zastępca burmistrza. I tak, już pierwszego dnia, kąciki cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wielu młodych amatorów literatury postanowiło w spokoju poczytać w nich książkę, a inni – po prostu odpocząć.

Szkoły i przedszkola z terenu Miasta i Gminy Pleszew są cyklicznie doposażane i unowocześniane. W ostatnim czasie do wszystkich placówek prowadzonych przez MiG Pleszew trafiły nowe pomoce dydaktyczne, tablice i podłogi interaktywne, a także specjalne programy do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

Źródło: pleszew.pl


Czytaj również

ZSTO KROTOSZYN
POWIAT KROTOSZYŃSKI VADEMECUM
ZSP3 KROTOSZYN
ZSP2 KROTOSZYN
TECHNIKUM LEŚNE W MILICZU
ZSTE CKU OSTRÓW
ZSP1 KROTOSZYN
ZSP KOŹMIN