iPleszew.pl reklamy
Straż pożarna

Świadczenie ratownicze oraz promesy dla MDP z powiatu pleszewskiego

Zdjęcie: KP PSP Pleszew

W dniu 7 listopada 2022 roku w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie odbyło się uroczyste przekazanie druhom OSP powiatu pleszewskiego decyzji o przyznaniu świadczenia ratowniczego połączone z wręczeniem promes na dotację dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu pleszewskiego.

W dniu 5 września 2022 r. Rada Ministrów podjęła Uchwałę Nr 179/2022 w sprawie przyznania Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji z ogólnej rezerwy budżetowej, środków finansowych w wysokości 25 mln zł z przeznaczeniem na dotacje celowe dla ochotniczych straży pożarnych. Teraz sukcesywnie środki te są przekazywane do ich adresatów, czyli Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych (MDP).

Środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, umundurowania, wyposażenia osobistego oraz sprzętu teleinformatycznego wykorzystywanego w procesie szkolenia członków MDP.

Województwo wielkopolskie otrzymało na ten cel 4 235 000 zł, z czego 96 300 zł trafiło do 22 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu powiatu pleszewskiego.

 

Podczas uroczystości wręczono także decyzje o przyznaniu świadczenia ratowniczego dla 12 druhów OSP z terenu powiatu pleszewskiego.  Jest to świadczenie przysługujące ratownikom OSP:

  • w przypadku mężczyzn, którzy ukończyli 65 lat oraz przez minimum 25 lat brali udział w bezpośrednich działaniach ratowniczych,
  • w przypadku kobiet, które ukończyły 60 lat oraz przez minimum 20 lat brały udział w bezpośrednich działaniach ratowniczych.
Źródło: KP PSP Pleszew

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO