iPleszew.pl reklamy
Ciekawostki

Światowy Przegląd Folkloru Integracje zagości w Pleszewie

Światowy Przegląd Folkloru Integracje będzie gościł po raz pierwszy w Pleszewie. W tym roku Festiwal świętuje swój 20. jubileusz, któremu będzie przyświecało hasło "Historia jak z obrazka". Na scenie zaprezentują się zespoły z Kolumbii, Ekwadoru, Turcji, Serbii, Słowenii oraz Polski. Koncert odbędzie przy Zajezdni Kultury, we wtorek 16 sierpnia, o godzinie 18:30 i zostanie poprzedzony tanecznymi warsztatami. 

Jak co roku wielkopolska publiczność będzie mogła oglądać tancerzy z całego świata. W tym roku koncert finałowy odbędzie się w Swarzędzu. Festiwal potrwa 9 dni – od 13 do 21 sierpnia 2022 r.

W festiwalu weźmie udział 7 grup: z Kolumbii, Ekwadoru, Turcji, Serbii, Słowenii oraz Polski. Przegląd rozpocznie się w sobotę, 13 sierpnia koncertami w Nowym Tomyślu i Grodzisku Wielkopolskim. Następnego dnia przeniesiemy się do Lubonia i Wronek. Poznańska „Biesiada Ludowa” w Parku Wilsona, czyli koncert inauguracyjny, odbędzie się 15 sierpnia. W kolejnych dniach artyści odwiedzą również Pleszew, Wrześnię oraz Chludowo. Nie zabraknie także nieodłącznej już części INTEGRACJI, czyli Turnieju Sportów Tradycyjnych “Pierścieniówka” (17 sierpnia) oraz przemarszu ulicą Półwiejską w czwartek, 18 sierpnia. Poza tym czekają nas wieczory narodowe, msza ekumeniczna oraz warsztaty haftu koralikowego – jednym słowem, moc ludowych atrakcji. Całość zakończy się 21 sierpnia, o 21:00, koncertem finałowym na Polanie przy ul. Strzeleckiej w Swarzędzu.

Każda edycja Festiwalu jest na swój sposób niepowtarzalna. Ten rok jest jednak dla organizatorów szczególny. W końcu nadszedł czas na należyte świętowanie, przesuniętego o 2 lata z powodu pandemii, 20. Jubileuszu INTEGRACJI! Festiwalowe wydarzenia będą odbywać się pod hasłem “HISTORIA JAK Z OBRAZKA”, które nawiązuje nie tylko do opowieści, które prezentowane są przez artystów na scenie, ale także do przeszło dwudziestoletniej tradycji Przeglądu. Od 2001 roku INTEGRACJE gościły 114 zespołów z 41 krajów. Na scenach miast prezentowało się blisko 6000 artystów, którzy dali ponad 118 koncertów. Aby na nie dotrzeć, Zespoły pokonały łącznie około 64000 kilometrów. Podczas 15 edycji Turnieju Sportów Tradycyjnych “Pierścieniówka” rozegranych zostało ponad 600 meczów. To wszystko nie mogłoby obyć się bez grupy kilkuset wolontariuszy, którzy włożyli swoje serce w realizację tego najbardziej barwnego wydarzenia w Wielkopolsce.

Organizatorzy starają się, by festiwalowe koncerty były niesamowitym przeżyciem zarówno dla publiczności, jak i uczestników. Podczas koncertu finałowego prezentowane są najlepsze punkty programu zespołów, a do jego organizacji buduje się kilka scen, wykorzystuje kilkadziesiąt reflektorów oraz ponad sto mikrofonów. – Tak jak co roku na miejsce koncertu finałowego wybraliśmy zupełnie inną, nową lokalizację. Już trzeci raz najbardziej spektakularne wydarzenie festiwalu odbędzie się w Swarzędzu. Tym razem będzie to Polana przy ulicy Strzeleckiej. Jest to miejsce, które stanowi piękne tło dla prezentowanych na scenie muzyczno-tanecznych historii. – mówi Dariusz Majchrowicz, dyrektor artystyczny festiwalu.

Uczestnictwo we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatne.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO