iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Oświata

Szkolili się w pleszewskim Centrum

2019-07-01 14:35:42

Trzy dni, od 26 do 28 czerwca 2019 roku, trwały w Pleszewie ogólnopolskie szkolenia dla trzydzieściorga przedstawicieli kadry koordynującej kształcenie i wychowanie w Komendach Wojewódzkich i Centrach Kształcenia i Wychowania OHP. Odbywały się pod hasłem "Organizacja procesu kształcenia i wychowania w kontekście zmian restrukturyzacyjnych OHP".

Inicjatorem szkoleń była Komenda Główna, którą reprezentowali   Beata Biały - dyrektor wykonawczy Komendy Głównej OHP, Sławomir Męcina - dyrektor Biura Edukacji KG OHP, oraz przedstawiciele biura – Jacek Grzegorz Zajączkowski i Dorota Słomska. Gospodarzem było Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, które na co dzień  zajmuje się kształceniem i opieką nad młodzieżą z tzw. trudnych środowisk. 

 

Pierwszy dzień szkoleń zainaugurował dyrektor Biura Edukacji KG OHP Sławomir Męcina, a rozpoczął się on wykładem pod tytułem "Zmiany w organizacji procesu kształcenia i wychowania w OHP", który poprowadziła Beata Biały- dyrektor wykonawczy Komendy Głównej OHP. Podczas swojej prelekcji mówiła m.in. o najważniejszych aspektach tej instytucji dotyczących kształcenia i wychowywania młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. 

  
Kolejna prelekcja dotyczyła diagnozy psychologiczno  -pedagogicznej, jako narzędzia budowania i realizacji wsparcia uczestników OHP. Na koniec pierwszego dnia szkoleń omawiano również wskaźniki edukacyjne OHP dotyczące wychowania, oceny efektywności działań w kontekście planowania i sprawozdawczości.  
 
  
Drugi dzień szkoleń był podzielony na cztery bloki tematyczne. Pierwszy dotyczył budowania motywacji i zarządzenie zaangażowaniem pracowników oraz automotywacja i jej wpływ na pracę zespołu, zwiększanie własnej efektywności. Kolejnym elementem była motywacja i jej efektywność, jako skuteczne narzędzie pracy w zarządzaniu oraz  wyznaczanie i osiąganie założonych celów prowadzących do zmiany. 
 
  
- Najważniejszym elementem motywacyjnym w pracy dla większości pracowników i tu nie ma znaczenia branża- są pieniądze. Na drugim miejscu znajdują się pochwały, a na trzecim nagrody. Równie ważne jest poczucie bezpieczeństwa, które daje stabilizacja zawodowa. Istotnym elementem jest też dobra atmosfera w zespole. I to było przedmiotem wykładu oraz dyskusji z kursantami - podkreślała Joanna Stanisławska, trener biznesu i mediator, która  prowadziła szkolenia. 
Szkolenia miały również charakter praktyczny, bowiem uczestnicy brali udział w wykonywaniu zadań specjalnych. Jednym z nich było zbudowanie stabilnej wieży z makaronu, plasteliny i nici. 
  

- To ćwiczenie pokazało, czy i jak uczestnicy kursu potrafią i radzą sobie przy wykonywaniu zadań, w których ważna jest praca zespołowa. We wszystkich grupach pojawił się lider, który motywował i inspirował do  wykonania zadania. A jego celem było zrobienie stabilnej i jak najwyższej konstrukcji przy użyciu niezbyt wytrzymałych materiałów  - dodała Milena Korzeniewska, psycholog.    

  

Trzeci etap stanowił temat  budowania zespołu w kulturze organizacyjnej i wprowadzanie pożądanej zmiany w postawie pracownika, czyli jak przeprowadzić pracowników przez ścieżkę zmian. Czwartym elementem było omawianie konfliktów w zespole, działania skoncentrowane na rozwiązaniu problemu oraz odpowiedzialność zawodowa w aspekcie cywilnym, karnym, porządkowym, dyscyplinarnym i etycznym. Na zakończenia drugiego dnia szkoleń uczestnicy otrzymali certyfikaty zaświadczające o ich ukończeniu. 

 

Ostatni dzień został poświęcony warsztatom szkoleniowym pod hasłem: OHP - wyzwania, organizacja, funkcjonowanie, nadzór - które również omawiała dyrektor wykonawczy Beata Biały. 

  
 
- Placówki edukacyjne, to żywy organizm podlegający ciągłym ewolucjom. To zmiany w programach nauczania, ale i też organizacyjne. Stąd też tego rodzaju szkolenia są  bardzo potrzebne, bowiem były okazją do wymiany poglądów - dodaje Krystian Piasecki, dyrektor Centrum. 
 
  
Omawiano również wskaźniki edukacyjne OHP dotyczące kształcenia i zmiany w systemie sprawozdawczości oraz stan realizacji zadań rekrutacyjnych Ochotniczych Hufców Pracy. 
 


FotorelacjaW tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl