W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych z UE pozyskano środki na ten cel.
Jedno przejście powstaje przy budynku dawnej poczty przy ul. Poznańskiej, kolejne przed cmentarzem przy ul. Kaliskiej.
Inwestycja jest jednym z zadań realizowanych w ramach projektu "Rozwój zrównoważonej mobilności w Mieście i Gminie Pleszew".
Widoczne są już pierwsze efekty - pasy zostały namalowane. Przez około tydzień potrwa jeszcze montaż elementów elektronicznych.



















