iPleszew.pl reklamy
Z policji

Uciekał przed policją, w samochodzie były narkotyki. Pasażerka nie chciała podać swoich danych

2023-02-09 11:33:07

20-latek z gminy Pleszew został zatrzymany za krótkotrwałe użycie pojazdu. Młody mężczyzna odjechał z posesji autem właściciela bez jego wiedzy i zgody. To nie jedyne zarzuty, jakie usłyszał. Odpowie też za posiadanie narkotyków i nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.


W sobotę, 4 lutego br. o godz. 23.30 do pleszewskiej komendy wpłynęło zgłoszenie, dotyczące kradzieży pojazdu. Od początku, podejrzewany o ten czyn był 20-letni syn właściciela. Młody mężczyzna wykorzystał nieuwagę rodziców i bez ich zgody oraz wiedzy odjechał peugeotem z terenu posesji.

W trakcie prowadzonych w tej sprawie czynności, pleszewscy kryminalni 7 lutego zauważyli skradziony samochód w miejscowości Piekarzew. Gdy policjanci chcieli zatrzymać pojazd, kierowca zaczął uciekać. Pościg trwał kilkanaście minut. Mężczyzna nie reagował na żadne sygnały, podawane przez policjantów. Uciekając, popełnił kilka wykroczeń. Nie stosował się do znaków drogowych i nie ustępował pierwszeństwa innym pojazdom, powodując zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po zatrzymaniu peugeota w miejscowości Zielona Łąka na ul. Taczanowskiego, kierowca nie poddał się i próbował uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany.

W pojeździe znajdowała się pasażerka - 19-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego. Podczas oględzin pojazdu funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki. 20-latek trafił do szpitala na badania. Pobrano od niego krew na zawartość środków narkotycznych. Jego młodsza koleżanka przewieziona została do pleszewskiej komendy. Została ukarana mandatem karnym za to, że nie podała swoich danych osobowych.

Przeprowadzone czynności wykazały również, że zatrzymany 20-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Popełnione przez mężczyznę czyny oznaczały spędzenie nocy w policyjnej celi.

8 lutego br. sprawca usłyszał zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu, niezatrzymanie się do kontroli drogowej i posiadanie narkotyków. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenia. Za te czyny może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Pleszew


Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl