iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Oświata

Uczcili 100. urodziny papieża

2020-05-19 09:06:41

Przedstawiciele CKiW z reprezentacją uczniów, z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II, złożyli kwiaty i zapalili znicze pod tablicą upamiętniającą pielgrzymkę mieszkańców Pleszewa do Watykanu. W ten sposób Centrum Kształcenia i Wychowania OHP oddało hołd Ojcu Świętemu, który jest patronem Ochotniczych Hufców Pracy.

Karol Wojtyła, późniejszy Ojciec Święty - urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Jego drogę do Stolicy Piotrowej poprzedziły studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

1 listopada 1946 roku przyjął święcenia kapłańskie, a swoja naukę kontynuował w Rzymie. Tam napisał pracę doktorską dotyczącą zagadnień wiary u św. Jana od Krzyża. Wrócił do kraju i trafił do parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Niegowici. W międzyczasie otrzymał tytuł doktora habilitowanego.

 

W roku 1954 został wykładowcą historii doktryn etycznych na Uniwersytecie Lubelskim i tam z oddaniem poświęcał się młodzieży akademickiej. W 1963 roku biskup Karol Wojtyła  z rąk papieża Pawła VI  otrzymał nominację  na Arcybiskupa Metropolitę Krakowskiego, a w 1967 roku był już kardynałem. Wiekopomny moment dla kardynała Wojtyły, ale i tej dla Polski - nastąpił 16 października 1978 roku. Wówczas podczas konklawe został wybrany na głowę kościoła katolickiego. Nowy papież przyjął imię Jan Paweł II.

 

 

Ojciec Święty słynął nie tylko z walki o godność człowieka i jego prawo do życia. Szczególnie miejsce w jego sercu znalazła młodzież, której poświęcał wiele uwagi. Przykładem jest zainicjowanie przez niego Światowych Dni Młodzieży, które odbywają się do dziś dnia. Jako patron Ochotniczych Hufców Pracy jest dla naszych podopiecznych wzorem do naśladowania. A w dniu jego urodzin składamy mu hołd i dziękujemy, że był, ale i też dziękujemy  za to, że cały czas nad nami czuwa - mówi Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.     

 

Jan Paweł II w marcu 2004 roku został Honorowym Obywatelem Miasta i Gminy Pleszew. Dla upamiętnienia tego wydarzenia na murze Domu Pomocy Społecznej przy Placu Wolności umieszczono tablicę.   Wyryto na niej słowa Ojca Świętego, które wypowiedział do mieszkańców miasta i gminy po otrzymaniu tytułu. Nieco ponad rok później, 2 kwietnia 2005 roku papież odszedł do Domu Ojca pozostawiając po swoim pontyfikacie  wielką spuściznę. Patronem Ochotniczych Hufców Pracy Jan Paweł II został już po śmierci, 11 października 2011 roku. Uroczyste nadanie patronatu odbyło się wówczas w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach. 27 kwietnia 2014 roku papież Franciszek ogłosił go świętym.


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl