2,5 mln zł pozyskał Powiatowy Urząd Pracy w Pleszewie na aktywizację zawodową

iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


informator budowlany
Najświeższe informacje z życia powiatu pleszewskiego. Wiadomości z pierwszej ręki o wszystkim, co ważne.

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

Reklama internetowa w gazecie
PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Edukacja

Uczniowie integrowali się podczas wyjazdu

2021-09-07 09:02:13

Nowi uczniowie, którzy od września rozpoczęli naukę w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP mają już za sobą pierwsze spotkanie integracyjne. A był nim wyjazd do Gołuchowa, który nazywany jest Perłą Południowej Wielkopolski. Wraz z wychowawcami młodzież zwiedziła nie tylko zamek i park, ale odwiedziła również zagrody zwierząt.

Wrześniowa pogoda na razie sprzyja wycieczkom krajoznawczym, toteż pleszewskie Centrum postanowiło skorzystać z okazji i pokazać młodzieży zabytkowo-kulturalną dumę powiatu pleszewskiego, jaką bez wątpienia jest  Zamek i park-arboretum  w Gołuchowie oraz pokazowa zagroda zwierząt ze słynnymi żubrami na czele. W wycieczce wzięła udział grupa młodzieży, która po raz pierwszy zawitała do placówki i zostanie tu przez najbliższe kilka lat ucząc się w szkole podstawowej i branżowej I stopnia.

 

 - W tym roku szkolnym mamy grupę młodzieży, która przyjechała do nas z różnych zakątków kraju. Wszyscy weszli w zupełnie nowe środowisko nie znając się nawzajem. Zdajemy sobie sprawę, że w takiej sytuacji niektóre osoby mogą mieć problem z przystosowaniem się do nowych warunków. Dlatego   naszym zadaniem jest ułatwienie im aklimatyzacji i pomoc w nawiązaniu kontaktów z innymi rówieśnikami. A wspólne wyjazdy temu jak najbardziej sprzyjają - podkreśla Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

 

Wycieczka do Gołuchowa to niejedyna atrakcja  turystyczna przygotowana dla młodzieży z pleszewskiego CKiW OHP w tym roku szkolnym. Jeśli  nie przeszkodzi w tym pandemia- uczniowie będą mieli okazję do odwiedzenia innych miast i miejscowości słynących nie tylko z rekreacyjnych, ale i  historycznych ciekawostek.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.plInformacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód

Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
FACEBOOK ipleszew.pl

Dni Karpia 2021