iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Oświata

Uczniowie na targach mody w Poznaniu

2020-02-27 13:26:09

Po raz kolejny podopieczni Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie uczestniczyli w poznańskich targach mody, które tym razem były ukierunkowane na tzw. zrównoważoną modę. Młodzież miała więc okazję podziwiać nie tylko najbardziej aktualne trendy, ale i też zapoznać się z alternatywnymi sposobami tworzenia ubrań.

Targi poznańskie słyną przede wszystkim z promowania polskiego krawiectwa i młodych projektantów. Nie brakowało jednak na nich wystawców z zagranicy. Dla wielu z nich coraz większe znaczenie zaczyna odgrywać zrównoważone krawiectwo i wykorzystywanie ekologicznych materiałów do produkcji odzieży z zachowaniem etycznych zasad. Są organizowane z myślą m.in. o firmach zajmujących się handlem odzieżą, branżowych mediach czy uczniach szkół kierunkowych.

 

Nasi podopieczni od wielu lat biorą udział w targach modowych. Szczególnie zainteresowane są osoby, które uczą się w naszej placówce krawiectwa. Dla nich  jest to świetna okazja do podejrzenia pracy i metod działania osób, które na co dzień profesjonalnie zajmują się modą. Stanowią dla nich również inspirację przy tworzeniu własnych projektów odzieżowych - wyjaśnia Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.
 
 
Rynek odzieżowy w Polsce i Europie nie zaskakuje doskonałą jakością, oryginalnością i trwałością wyprodukowanej konfekcji, na co coraz częściej narzekają klienci.
 
 
 
- Odzież produkowana masowo ze słabej jakości materiałów dla wielu osób przestaje być atrakcyjna. Często wymaga też przeróbek, dlatego zaczynają szukać innych możliwości. Branża krawiecka zaczyna więc  wracać do łask. Osoby, które potrafią szyć, a dodatkowo stoi za nimi fachowa wiedza zdobyta w szkole pod okiem wykwalifikowanej kadry - nie narzekają na brak pracy i szybko ją znajdują po ukończeniu szkoły - dodaje Krystian Piasecki, dyrektor CKiW.  
 
 
  
W Centrum Kształcenia i Wychowania w zawodzie krawiec młodzież uczy się od blisko 26 lat, czyli od momentu powstania placówki. Do swojej dyspozycji ma profesjonalnie przygotowane warsztaty, w których zdobywa fach pod okiem instruktorów nauki zawodu.  

Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl
Fotorelacja


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl