iPleszew.pl reklamy
Z policji

Ujawnili 33 wykroczenia

Policjanci pleszewskiego ruchu drogowego podczas prowadzonych działań „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego - Bezpieczny rowerzysta” przypominali pieszym, rowerzystom, a także kierowcom o bezpiecznych zachowaniach.

31 stycznia br. policjanci z pleszewskiego ruchu drogowego przeprowadzili działania w trosce o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów pod nazwą „NURD - Bezpieczny rowerzysta”. Funkcjonariusze w szczególności zwracali uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych. Mundurowi przypominali, że szczególnie teraz zimą, kiedy nawierzchnia bardzo często bywa śliska i łatwiej może dojść do niebezpiecznych sytuacji, powinniśmy być przezorni zbliżając się do przejścia. Aby ich uniknąć, zwolnijmy i nie hamujmy gwałtownie, zachowajmy bezpieczny odstęp od pojazdu przed nami i przede wszystkim stosujmy się do przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze przypominali także pieszym o zagrożeniach związanych z prowadzeniem rozmowy przez telefon, czy słuchaniem głośnej muzyki w słuchawkach podczas przechodzenia przez jezdnię. Jednocześnie przypominali, że nie jest to zbędny gadżet. Taka mała, niepozorna rzecz może uratować nam życie, kiedy po zmroku poruszamy się drogą bez chodnika. Kierowca odpowiednio wcześniej nas zauważy i w porę będzie mógł zareagować.

Policjanci ruchu drogowego pleszewskiej komendy, podczas działań wylegitymowali 50 osób, skontrolowali 32 rowerzystów i ujawnili 33 wykroczenia. Mundurowi zatrzymali jednego rowerzystę pod wpływem alkoholu. 53-letni mieszkaniec gminy Dobrzyca, miał 0,8 promila alkoholu w organizmie.  

Źródło: KPP Pleszew

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

ERIKO MOBILNY ŻURAW
Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl
Miejsce na Twoją reklamę - Zadzwoń i Zamów +48664707884
GŁOD CIESIELSTWO DEKARSTWO