iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Z policji

Ukradł samochód, uderzył w radiowóz, próbował przejechać policjanta

2019-09-10 09:55:12

Zdjęcie: KPP Pleszew
Kradzież samochodu, kolizja z radiowozem, próba przejechania policjanta - to nie jedyne "grzeszki", jakich dopuścił się 35 - letni mieszkaniec Pleszewa. I to jednego dnia.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podjęli pościg za kierowcą, który ukradł samochód osobowy na terenie Pleszewa. Podczas próby zatrzymania 35-latek uderzył skradzionym autem w policyjny radiowóz i próbował potracić jednego z interweniujących funkcjonariuszy. Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany i przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie.

 

W czwartek wieczorem kaliscy policjanci otrzymali informację o kradzieży na terenie Pleszewa pojazdu marki Peugeot. Sprawca kradzieży miał poruszać się drogą krajową nr 12 w kierunku Kalisza. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podjęli próbę zatrzymania pojazdu, jednak 35-latek siedzący za kierownica auta nie reagował na polecania wydawane przez funkcjonariuszy. Podczas próby zatrzymania uderzył w radiowóz, a następnie próbował najechać jednego z interweniujących policjantów. Mundurowi kontynuowali pościg, ponieważ zależało, aby kierujący skradzionym pojazdem mężczyzna nie wjechał do centrum miasta, ponieważ mógł doprowadzić do poważnego w skutkach zdarzenia drogowego.

 

Ostatecznie auto udało się zatrzymać na drodze wjazdowej do Kalisza, po tym jak kierujący peugeotem 35-latek doprowadził do kolizji z policyjnym radiowozem. Mieszkaniec Pleszewa w chwili zatrzymania miał blisko półtora promila alkoholu w organizmie. Okazało się również, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Zatrzymanego przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, którzy prowadzą postępowanie w tej sprawie. Po wytrzeźwieniu 35-latek usłyszał zarzuty. Odpowie za kradzież pojazdu, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, uszkodzenie mienia oraz czynną napaść na funkcjonariusza publicznego. Ponieważ dopuścił się tych czynów w warunkach recydywy, czyli powrotu do przestępstwa, grozi mu kara 15 lat pozbawienia wolności.

 

Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej w Pleszewie zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 Fotorelacja

Źródło: KPP Pleszew


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Zapytaj prawnika
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl