iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Poradnik

Urządzamy pokój dla przedszkolaka

2019-07-19 12:04:44

Wielu rodziców ma problem z urządzeniem pokoju dla przedszkolaka. Kilkuletnie dzieci mają niespożytą energię i zawsze są bardzo ciekawe świata. Jak więc zaprojektować pokój dziecka, tak aby spełniał wszystkie potrzebne niezbędne do rozwoju dziecka wymagania?

Dla dziecka każdy chce jak najlepiej, jednak warto pamiętać, że przedszkolak nie potrzebuje dużej ilości mebli. Zwłaszcza nie wymaga drogiego wystroju pokoju. Pamiętajmy, że dzieci w tym wieku są bardzo kreatywne i mają różne pomysły. Któregoś dnia możemy zastać porysowaną ścianę lub oderwany uchwyt od szafy. Nie warto zatem skupiać się na dużej ilości drogich mebli. Lepiej postawić na jakość, a nie na ilość.

 

Od czego zacząć?

Zanim wybierzemy się na zakupy, pomyślmy na spokojnie, co nasze dziecko powinno mieć w pokoju, jakie bajki lubi, jaki kolor... Podpytajmy pociechy, o jakim pokoju marzy. Zanim zaczniemy wybierać meble musimy koniecznie mieć na uwadze bezpieczeństwo dziecka. Muszą być one przede wszystkim stabilne, nie może dojść do sytuacji, że szafa lub komoda spadną na dziecko. Trzeba również pamiętać, żeby zwrócić uwagę na farby, którymi są pomalowane meble. Musi być atestowana, to uchroni malucha od wdychania niebezpiecznych związków.

 

Co jest najważniejsze w pokoju dziecka?

Pokój przedszkolaka przede wszystkim powinien być funkcjonalny, nie chodzi o to, aby zasypać pokój dziecka milionem zabawek a o to, aby było to miejsce do zabaw i nauki. Dziecko ma się w nim dobrze i swobodnie czuć.

 

• Łóżko – powinno być większe, niż poprzednie. Dzieci w tym wieku szybko rosną. W przeciwnym razie będziemy musieli w niedługim czasie zakupić nowe, bo stare okaże się za małe.

 

• Szafy – pamiętajmy, że dziecko nie jest tak wysokie jak my i będzie miało problem z dotarciem do wysokich półek. Jeśli nie będzie w stanie sam dosięgnąć rzeczy, zrobi to przy pomocy np. krzesła, a wtedy o wypadek nietrudno. Ważne jest, aby dziecko miało swobodny dostęp do zabawek i wszystkich rzeczy, których potrzebuje bez potrzeby kombinowania. Wszystkie drobiazgi dobrze jest schować w specjalnych pojemnikach.

 

• Szafa – im starsze dziecko, tym częściej samo chce decydować w co ma ochotę się ubrać. Urządzając pokój dla dziecka pamiętajmy o takiej szafie, aby kilkulatek nie miał problemu z dotarciem do niej i wyszukaniem w niej większości rzeczy.

 

• Stolik i kącik zabaw – czyli to, co dzieci lubią najbardziej. Stolik powinien być dopasowany do wzrostu dziecka i do wnętrza. Blat stolika powinien być stabilny, najczęściej kładziemy na nim przybory plastyczne, które dobrze jest przechowywać w specjalnych pojemnikach.

 

Jeśli chcemy urozmaicić pokój dziecka możemy wykonać malunki na ścianie za pomocą specjalnych szablonów lub naklejek ściennych. Można też okleić pokój tapetą, która będzie odzwierciedlała zainteresowanie lub np. postaciami z ulubionej bajki naszej pociechy.

 

:

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl