iPleszew.pl reklamy
Straż pożarna

Uszkodzone dachy i powalone drzewa, czyli wczorajsza wichura w powiecie

2022-01-18 09:21:02
Zdjęcie: KP PSP Pleszew/OSP Chocz, st. asp. Michał Wardęcki, st. str. Jakub Ogrodowicz
Wczorajsza wichura, która występowała na terenie kraju, dała się również we znaki powiatowi pleszewskiemu. W poniedziałek strażacy podjęli 10 interwencji w związku z jej skutkami.

Jak informuje pleszewska straż, pierwsze zgłoszenia zaczęły się pojawiać po godz. 11.00. Dotyczyły powalonych drzew i uszkodzonych dachów.

 

- Łącznie odnotowano dziesięć interwencji, najwięcej z nich na terenie gminy Gołuchów. W walkę z wichurą zaangażowanych było 54 strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej KP PSP w Pleszewie oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z Gołuchowa, Dobrzycy, Gizałek i Chocza - wyjaśnia asp. Mariusz Glapa z KP PSP Pleszew.

 

Dachy zostały uszkodzone w Choczu i Dobrzycy, w pierwszym przypadku był to budynek gospodarczy, w drugim - jednorodzinny. Również w Choczu konieczna była interwencja przy uszkodzonych elementach komina, które groziły zawaleniem.

 

Co do powalonych drzew - czterokrotnie dotyczyły zdarzeń na terenie gminy Gołuchów, dwukrotnie - w gminy Dobrzyca oraz jedno zdarzenie miało miejsce w gminie Gizałki.  
Czytaj również

Polub nas na Facebooku - ipleszew.pl