iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.

Ważne sprawy

Uszyli gadżety, które wspomogą pleszewski azyl

2021-05-25 08:20:47

Pomagają nie tylko wolno żyjącym kotom, ale i również bezdomnym i chorym psom. Mowa o podopiecznych Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, którzy po raz kolejny postanowili pomóc potrzebującym zwierzakom.

Tym razem specjalnie na aukcję charytatywną Wolontariuszy dla zwierząt z Azylu w Pleszewie uszyli torby, poszewki na poduszki i maseczki. Pieniądze z ich sprzedaży zostaną przeznaczone m.in.   na zakup lekarstw i karmy oraz   opiekę weterynaryjną dla psów.
 

 

Od kilku  lat nasza młodzież pomaga zwierzętom w różny sposób. Wielu naszych uczniów działa jako wolontariusze, są też i tacy, którzy przy okazji aukcji charytatywnych zawsze dają coś od siebie. A jak pokazuje praktyka - ostatnio najlepiej sprawdzają się ekologiczne torby, maseczki i ozdobne poszewki na poduszki. Są one szyte przez uczniów uczących się w zawodzie krawca, tak więc przy okazji łączą praktykę z dobrymi uczynkami – podkreśla Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

 

 

Wolontariusze dla zwierząt z azylu w Pleszewie to grupa osób, która od wielu lat bezinteresownie zajmuje się pomaganiem bezdomnym, zagubionym i nierzadko bestialsko potraktowanym przez ludzi psom. Dzięki ich wielkiemu sercu, poświęceniu i miłości do zwierząt- niezliczona liczba czworonogów znalazła nowy dom czy też wróciła do właścicieli. Teraz wolontariusze postanowili zorganizować aukcję charytatywną na Facebooku, a pieniądze  ze sprzedanych na niej fantów przeznaczą  na sfinansowanie nieprzewidzianych wydatków.

 

Zaliczają się do tego przede wszystkim koszty leczenie weterynaryjnego. Czasami trafiają do nas  psy okaleczone przez ludzi czy też takie, które uległy jakimś wypadkom. Wówczas   wymagają poważnych zabiegów, często ratujących życie. A to kosztuje. Dlatego szukamy wszelkich możliwych sposobów, aby pomóc naszym podopiecznym i stąd pomysł na internetowe bazarki - wyjaśnia Marta Kulesza, z grupy Wolontariusze dla zwierząt z azylu w Pleszewie.

 

Azyl dla zwierząt formalnie podlega pod pleszewskie Przedsiębiorstwo Komunalne i znajduje na terenie oczyszczalni ścieków w miejscowości Zielona Łąka. Aktualnie przebywa tam siedem psów, ale liczba zwierząt zmienia się regularnie. Wolontariusze działają bowiem prężnie i szybko znajdują swoim podopiecznym nowe domy.

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Fotorelacja


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


informator budowlany

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl