iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.

Edukacja

Uszyli torby ekologiczne z myślą o kotach

2021-03-11 12:55:08

Uczniowie z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP z Pleszewa uszyli torby ekologiczne. A wszystko z myślą o kolejnym bazarku na rzecz Pleszewskiego Stowarzyszenia Kocia Łapka, które zajmuje się pomocą bezdomnym kotom żyjącym na terenie gminy. Tym razem pieniądze będą zbierane na leczenie zwierzaków.

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie od dawna wspiera stowarzyszenie, które na co dzień zajmuje się ratowaniem wolno żyjących kotów na terenie gminy. Pomoc zwierzętom polega nie tylko na sterylizacji i kastracji zwierząt, ale i też ratowaniu tych, które uległy poważnym wypadkom lub są chore. Organizacja jest finansowana z budżetu miasta i te pieniądze przeznaczone są na zabiegi sterylizacyjne, natomiast koszty leczenia chorych kotów Stowarzyszenie pokrywa samo.
 

 

- Bardzo często koszty leczenia chorych zwierząt są bardzo wysokie. Na to nie mamy pieniędzy, dlatego też organizując różnego rodzaju aukcje charytatywne zbieramy na ten cel pieniądze. Dzięki wsparciu ludzi dobrej woli i takich instytucji, jak Centrum Kształcenia- udało nam się uratować wiele zwierząt, które potem znalazły domy. I taki cel przyświeca nam i tym razem – tłumaczy Małgorzata Wysocka -Balcerek, prezes Pleszewskiego Stowarzyszenia Kocia Łapka.

 

Pleszewskie Centrum nie po raz pierwszy pomaga „Kociej Łapce”. Wcześniej młodzież w ramach kółka wolontariackiego uszyła kilkanaście toreb, które na aukcjach sprzedawały się jak przysłowiowe świeże bułeczki. Zrobiła też budki na zimę, w których mogły przebywać bezdomne koty.

 

 - Angażując młodzież w tego rodzaju akcje uczymy jej przede wszystkim empatii i szacunku do zwierząt. To bardzo ważne, bowiem naszą rolą jako placówki jest nie tylko edukacja, ale i wychowanie. Dlatego zawsze wspieramy w takich działaniach naszych podopiecznych i staramy się pomagać innym – dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.
 

Aukcja charytatywna na rzecz Stowarzyszenia rozpocznie się 15 marca na profilu facebookowym „Kociej Łapki”.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
Fotorelacja


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


informator budowlany

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

Reklama internetowa w gazecie

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl