iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Edukacja

Uszyli torby na bazarek

2020-12-08 09:21:11

Ruszył internetowy "Bazarek" na rzecz kotów wolno żyjących organizowany przez Pleszewskie Stowarzyszenie "Kocia Łapka", które pomaga w bezpłatnej sterylizacji i kastracji zwierząt na terenie miasta i gminy. Do akcji w ramach wolontariatu przyłączyła się również po raz kolejny młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP, która i tym razem uszyła na aukcję ekologiczne torby na zakupy. Regularnie przygotowuje też budki, w których zimą mogą przebywać koty.

Niestety, Pleszewskiemu Stowarzyszeniu "Kocia Łapka", które jest finansowane z pieniędzy samorządu miasta i gminy Pleszew, zabrakło pieniędzy na wykonywanie zabiegów, stąd też pojawił się pomysł na zrobienie   aukcji na Facebooku.
 
 
Organizacja od kilku miesięcy zbierała od ludzi dobrej woli przedmioty, które będą mogły zostać sprzedane, a zdobyte w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na zabiegi dla kolejnych kotów. A tych wolno żyjących na terenie miasta i gminy Pleszew jest sporo. Bezsprzecznie są one potrzebne, bo walczą z uciążliwymi gryzoniami, które mogą być nosicielami niebezpiecznych dla człowieka chorób. Potocznie mówi się, że są to koty bezdomne. Tak jednak nie jest, bo to są zwierzęta dziko żyjące.
 

Apelujemy do wszystkich ludzi dobre j woli o udział w naszej akcji i zachęcamy do kupowania gadżetów. Dzięki temu uzbieramy pieniądze na kolejne zabiegi. Przypomnę, że rocznie sterylizujemy i kastrujemy średnio 150 kotów, a tych przeznaczonych do zabiegów jest znacznie więcej. Przy okazji  zachęcamy też do dokarmiania wolno żyjących zwierzaków i organizowania im miejsc do spania - dodaje  Małgorzata Wysocka-Balcerek, prezes Stowarzysznia „Kocia Łapka”.

 

"Kociej Łapce" pomagają też podopieczni z pleszewskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP. Już jesienią młodzież uszyła pierwsze ekologiczne torby na zakupy, które zdobiły wzory w animowane kotki.
 

- Nie inaczej będzie i tym razem. Warto też wspomnieć, że do tej pory nasi uczniowie w ramach wolontariatu zrobili już kilkanaście zimowych budek, a kolejne są w przygotowaniu. Dzięki temu młodzież nie tylko pomaga zwierzętom w przetrwaniu ciężkiego okresu, jakim jest zima. Uczy się również odpowiedzialności i empatii - dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora Centrum.

 

Torby uszyte przez młodzież z Centrum, jak i wiele innych ciekawych przedmiotów  można wylicytować na Facebooku wpisując w wyszukiwarkę hasło: Pleszewskie Stowarzyszenie Kocia Łapka.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iPleszew.pl


Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Reklama internetowa w gazecie

iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl