iPleszew.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostki

Sprawdź najświeższe wydarzenia z lokalnych dróg oraz inne ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Najnowsze wiadomości z powiatu jarocińskiego dotyczące lokalnych wydarzeń sportowych.


Informacje o rynku pracy w powiecie pleszewskim.


Reklama internetowa - Zamów reklamę!

Reklama internetowa - Zamów reklamę!
Straż pożarna

Uważajcie! W powiecie może grasować podpalacz

2020-02-18 08:48:30

Zdjęcie: KP PSP Pleszew, OSP Broniszewice, OSP Pleszew
Cztery pożary jednego dnia. I to w niewielkich odstępach czasu. Wszystko wskazuje na to, że to dzieło podpalacza. Policja prowadzi już działania w tej sprawie. Pamiętajcie, aby zwracać szczególną uwagę na podejrzanie zachowujące się osoby.

Wczoraj na terenie gmin Pleszew i Gołuchów doszło do czterech pożarów. Niestety wszystko wskazuje na to, że nie był to przypadek.
 

- Kilka minut po godzinie trzynastej mieszkańcy Kajewa zauważyli gęsty dym unoszący się nad polami w pobliżu ich miejscowości. Natychmiast zaalarmowano dyspozytora Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Pleszewie. We wskazane w zgłoszeniu miejsce udały się zastępy gaśnicze z pleszewskiej jednostki ratowniczo – gaśniczej oraz z Ochotniczych Straży Pożarnych z Gołuchowa, Pleszewa i Sowiny Błotnej. Okazało się, że płonie tam stóg słomy, który w momencie przybycia strażaków stał już cały w ogniu. Zaledwie opanowano ten pożar, a już dyspozytor straży pożarnej otrzymał informację o kolejnym – tym razem płonął stóg w pobliżu Grodziska (gm. Pleszew). Natychmiast do akcji gaśniczej ruszył kolejny zastęp z JRG Pleszew oraz druhowie OSP z Grodziska, Rokutowa i Broniszewic. I znów pożar był tak rozwinięty, że strażacy mogli skupić się jedynie na obronie sąsiednich obiektów. W tym momencie pleszewscy strażacy otrzymali kolejne zgłoszenie o podobnym pożarze w sąsiedniej wsi – Zawidowicach. Na miejsce przerzucono jeden z wozów gaśniczych PSP oraz zaalarmowano strażaków z Kowalewa, Zawidowic i kolejny zastęp z OSP Broniszewice. Podobnie jak w poprzednich przypadkach, gdy strażacy dotarli na miejsce nie było już co ratować. Kilkadziesiąt minut później, wracający z działań gaśniczych w Zawidowicach zastęp PSP zadysponowano do kolejnego pożaru. Tym razem płonęły nieużytki w Pleszewie, w pobliżu rzeki Ner i znów wiele wskazywało na to, że mogło to być podpalenie. Powiadomiona o tych zdarzeniach policja, natychmiast rozpoczęła czynności dochodzeniowe - informuje KP PSP Pleszew.

 

 Fotorelacja

Źródło: KP PSP Pleszew


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.
Reklama - Ciesielstwo - Dekarstwo - Pokrycia dachowe | Sławomir Głód


W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W ślubnym informatorze znajdziesz artykuły, porady dotyczące organizacji ślubu, wesela oraz wieczoru kawalerskiego lub panieńskiego.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


iPleszew.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ipleszew.pl